Top Channel/ Nxënësit myslimanë luten jashtë në të ftohtë, shkolla britanike kërkon ndjesë!
05/12/2021 09:24

Drejtuesit e një shkolle në Britaninë e Madhe u detyruan të kërkojnë ndjesë pasi një grup nxenësish myslimanë u nxorrën nga klasa prej mësuesit të tyre dhe u detyruan të luteshin jashtë, në mes të të ftohti. Pamjet e nxënësve që faleshin në ato kushte, shkaktuan indinjatë në mesin e komuniteti lokal e jo vetëm. Tetë djemtë shiheshin aty me gjunjët dhe kokat të mbështetura në tokë. Pasi përfunduan faljen, ata u ngritën dhe veshën këpucët e xhaketat e uniformës shkollore. Shkolla në Greater Manchester pretendon se nxënësit nuk u lejuan të luteshin brenda për shkak se disa klasa të saj ishin përmbytur. Drejtuesit e saj kërkuan ndjesë nga zemra për episodin, por ndërkohë një hetim ka nisur për ta zbardhur ngjarjen plotësisht. Një ish nxënës i shkollës në fjalë tha se djemtë kishin filluar të luteshin gjatë pushimit të drekës, por një anëtar i stafit u ka kërkuar “që të dalin jashtë”, dhe atyre nuk u mbeti mundësi tjetër vecse të largoheshin.

Top News – Vritet një polic e plagoset një tjetër / Dhunë në Nju Jork: Të ndalen armët e zjarrit!
22/01 16:56
Top News – Bombarduesit rusë në Bjellorusi / Moska publikon videon, gati për luftë
22/01 16:36
Top News – ‘Financuan protestat në Serbi!’ / Gjermania, Britania dhe SHBA-ja, kundër Brnabiç
22/01 16:25
Top News – Rusia hyn në lindje të Ukrainës / Tanke, artileri dhe armë në zonat separatiste
22/01 16:23
Top News – Jo më ishuj të lumtur…! / Samoa dhe Kiribati në izolim, rastet e para të covidit
22/01 16:13
Top News – Majmunët në arrati, policia i kërkon / Kamioni me 100 kafshë aksidentohet në SHBA
22/01 16:11
Top News – Luftanijet ruse në Kanalin Anglez / Shoqërohen nga marina mbretërore, lufta në prag
22/01 16:02
Top Channel/Ndahet nga jeta Lordi i Butrintit!Krijoi fondacionin”Butrinti” bashkë me Lordin Rothcild
22/01 15:50
Top Channel/Çahet toka në Skoci, llava në fushë- panik mes banorëve!
22/01 15:25
Top Channel/Jo bashkim me Shqipërinë, DASH: Kosova, fokus tek dialogu!
22/01 15:20
Top News – SHBA hakmerret me Kinën / Pezullohen dhjetëra fluturime drejt Pekinit
22/01 15:12
Top News – Jo vetëm Ukraina…! / Vladimir Putin kërcënim për gjithë Evropën
22/01 14:48
Top Channel/ Arrestohet prifti abuzues në Athinë, abuzonte seksualisht me një 16-vjeçare shqiptare
22/01 14:43
Top Channel/ “Në Ballkan hyn SHBA e BE, Serbia rrethohet nga NATO”, eksperti reagim për ndarjen
22/01 14:17
Top News – Shi acidi dhe ‘batanije’ hiri / Pasojat tronditëse të vullkanit nënujor në Tonga
22/01 14:16
Top Channel/Moska nis super-bombarduesin, dalin pamjet: “Do ndryshojë rrjedhën e luftës”!
22/01 14:16
Top News – Gjermania nuk i jep armë Ukrainës / Ndalon edhe Estoninë të dërgojë armatime gjermane
22/01 14:09
Top News – Armët amerikane mbërrijnë në Kiev / 200 milionë dollarë në ndihmë të Ukrainës
22/01 13:32
Top Channel/Gjermania, papritur “në krah të Rusisë”? Bllokon armatosjen e Ukrainës nga Estonia!
22/01 13:01
Top Channel/Zbrapset SHBA? Ofron takim Biden-Putin, Moska pa përgjigje!
22/01 12:37