Top Channel/ Nga Anglia, gruaja e Biden dërgon një mesazh të fortë me veshjen!
11/06/2021 14:42

Pas cdo burri të madh thonë, qëndron një grua e madhe. Dhe Jill Biden mund të jetë e tillë vërtet. Ajo dërgoi një mesazh të fortë nga Anglia me veshjen e saj, të paktën u interpretua në mediat e huaja, sipas të cilave fjala “Love” – “Dashuri” që shkruhej në pjesën e pasme të xhaketës së Zonjës së Parë të Shteteve të Bashkuara, i nënkuptonte të gjitha. “Ne sjellim dashuri nga Amerika”, u tha Jill gazetarëve, duke shpjeguar se përse e zgjodhi këtë veshje në takimin me kryeministrin britanik Boris Johnson dhe bashkëshorten e tij, Carrie. Melania Trump përpara saj pati tërhequr vëmendjen me xhaketën ushtarake, që mbante në kurriz mbishkrimin : “ Mua vërtet që nuk më intereson, po juve”? Këtë xhaketë, Melania e veshi pikërisht në kohën qe po vizitonte një qendër emigrantësh në Teksas, kur sapo kishte shpërthyer skandali i ndarjes së fëmijëve nga familjet e tyre në kufi. Zonjat e Para nuk e kanë të lehtë rolin e tyre: ato duhet të shfaqen mbështesëse për bashkëshortin, por me masë e duhet të jenë aktive, ama jo më shumë se c`duhet, ndërsa zgjedhjet që bëjnë në lidhje me modën apo edhe shprehet e fytyrës, përfundojnë në cdo rast në lupën e kujdesshme të medias.

Top News – Kim Jong Un, profili i një diktatori/ Nga shkollimi në Zvicër, tek vrasjet në familje…!
20/06 12:29
Top Channel/ Përdhunuan dhe vranë 16 vjecaren, dënime të ashpra katër emigrantëve në Itali
20/06 12:26
Top Channel/ Detajet e rënda: Caroline vdiq në agoni, i shoqi iu afrua kur ishte në gjumë!
20/06 12:25
Top News – Pas verës, një tjetër valë pandemie!/ Gjermania e sigurt, frika e madhe e vjeshtës
20/06 11:14
Top Channel/ Tërmet në Stamboll, banorët përfshihen nga paniku!
20/06 11:12
Top News – Droga që kushtonte 200 mijë euro/ Itali, kurthi që u ngrit për 3 shqiptarët
20/06 11:04
Top Channel/Tortura grave shtatzënë e vrasje, president i ri “Kasap” i Iranit do “përhapë terrorin”
20/06 11:00
Top News – Vaksina e COVID 19 me spray hundësh/ Shkencëtarët australianë-më e mirë se Astra Zeneca
19/06 20:37
Top News – Raisi zgjidhet president i Iranit/ Ai njihet si delfin i liderit suprem Khamenei
19/06 20:36
Top News – Rrëfimi i mikeshës së Caroline/ ‘E kuptova që në varrim që Babis ishte vrasësi’
19/06 20:33
Top News – Çmimi do t’ju lërë pa fjalë! Shitet piktura false e Mona Lizës
19/06 20:06
Top News – Perimet në çantat e Hermes/ Dizajni i veçantë që mund të shijohet
19/06 19:27
Top News – 6 ton hashash në kanalin e Siçilisë/ Sekuestrohet në një anije, në pranga 3 bullgarë
19/06 18:56
Top News – Policia ‘me dru’ në rave party/ Francë, festa në nder të një të riu që vdiq në 2019
19/06 18:29
Top News-Varianti Delta i Covid nuk ndalet më/Britania sërish e gjunjëzuar,11 mijë infektime në ditë
19/06 17:58
Top News – I dha fund lidhjes me Kanye West/ Irina Shayk ‘kapet mat’ me aktorin e njohur
19/06 17:52
Top News – Tjetër tragjedi me minatorët/ Bie autobusi në Peru, 27 të vdekur, 13 të plagosur
19/06 16:29
Top Channel/ Ebrahim Raisi, presidenti i Iranit- i preferuari i Khamaneit
19/06 15:39
Top News – Gjendet e vdekur amerikanja në Rusi/ E ëma-më bëri sms ‘jam në makinë me një të panjohur’
19/06 15:36
Top Channel/ Virusi delta përhapet në Angli: Në një ditë rregjistrohen 11 mijë infektime të reja
19/06 15:29