Top Channel/ Moska urdhëron vaksinime të detyruara për punonjësit pas rritjes së infektimeve
16/06/2021 21:06

Kryebashkiaku i Moskës ka urdhëruar dje vaksinime të detyruara për rezidentët e kryeqytetit rus që punojnë në industrinë e shërbimeve, duke cituar një rritje "dramatike" në rastet e infektimit me koronavirus. Njoftimi i kryebashkiakut Sergei Sobyanin, i pari për një qytet madhor të botës, tregon se zyrtarët vendorë të shëndetësisë nuk po arrijnë të vendosin nën kontroll rritjen e rasteve të infektimit. Moska i ka kërkuar vaksinim të detyruar deri më 15 gusht të gjithë punonjësve të industrive të shërbimit, ku përfshihen bare, restorante, hotele, shëndetësia, shitjet me pakice dhe të tjera. "Ne thjesht duhet të bëjmë gjithçka në kohën më të shkurtër të mundshme për të ndaluar infektimet”, tha kryebashkiaku i Moskës, Sergei Sobianin.

Top News – Sulm me dron kamikaz iranian / Goditet çisterna izraelite, vritet veterani britanik
30/07 22:57
Top News – Një tjetër grabitje spektakolare… /Dy burra në Paris marrin 400 mijë euro gurë të çmuar
30/07 22:57
Top News – Shpërthimi më i madh që nga Vuhani / Kthehet frikshëm covidi në Kinë, testohet një qytet
30/07 22:57
Top News – ‘Njerëzit po digjeshin të gjallë’ / Shpërthim në impiantin kimik në Rusi, vdes 1 person
30/07 22:56
Top News – Të hidhesh nga 260 metra lartësi / Platforma më e lartë në botë, adrenalina në kulm
30/07 22:45
Top Channel/ Burgu francez krijon njësinë e veçantë për gratë e radikalizuara
30/07 22:07
Top Channel/ Avokati i popullit kërkon ndihmë për refugjatët në kufirin Kolumbi-Panama
30/07 22:07
Top Channel/ SHBA, tornadot shkatërrojnë ndërtesa e automjete në Pensilvani
30/07 22:06
Top News – Krimi i organizuar në Serbi / 30 të akuzuar për vrasje, trafik arme e drogë
30/07 20:59
Top News – Evakuohen fshatra dhe hotele / Turqi, zjarret nuk ndalen, 4 viktima
30/07 20:55
Top News – ‘Pushtohet’ qielli francez / Spektakël në lartësi, 300 balona me ajër të nxehtë
30/07 20:54
Top News – Toka kthehet në vepër arti / Qyteti japonez nderon Lojërat Olimpike
30/07 20:54
Top News – Tornado shkakton shkatërrim / Shkul çatitë, dëmton ndërtesat, përmbys makinat…
30/07 20:49
Top News – Biden nderohet nga Kosova / Medalje presidenciale për djalin e ndjerë
30/07 20:48
Top News – Vuçiç e Erdogan flasin për Kosovën / Tresidenti turk: Do të mbështesim dialogun
30/07 20:46
Top News – Ndaloi mohimin e gjenocidit / Republika Serbe e Bosnjes, vendimi i pazbatueshëm
30/07 20:46
Top Channel/ Itali, Como goditet nga përmbytjet:George Clooney sulet të ndihmojë njerëzit!
30/07 17:29
Top Channel/ Zbulohet ADN-ja misterioze, asimilon genet e të tjerëve!
30/07 14:52
Top News – Përhapet si lia e dhënve/Ekspertët amerikanë për variantin Delta
30/07 14:49
Top Channel/ Përdhunoi shqiptaren, zbardhet biseda e grekut: “Duhet ta kisha bërë më parë…”
30/07 14:43