Top Channel/ Kryeveprat e vjedhura nga nazistët/ Ekspozohen në muzeun hebre të New York
04/01/2022 19:57

Departamenti i Informacionit, më i madhi, më kryesori në Top Channel, i cili shënoi fillimin e televizionit me edicionin e lajmeve në 20 dhjetor 2001. Përmes informacioneve të shpejta, të sakta dhe të thelluara, reportazheve dhe rubrikave të tjera informative, Top Channel është kthyer në burimin kryesor dhe me prestigjioz të informimit të të gjithëve në Shqipëri, në hapësirën mbarëshqiptare dhe kudo tjetër në botë ku shqiptarët jetojnë. Top Channel është i pranishëm me kamerat dhe gazetarët e tij në të gjitha ngjarjet më të rëndësishme të vendit dhe në botë, me edicionet e tij informative.

Top Channel/ “Grabjani rrëzë kodrave”, diskutimi me nxënësit. Libri që tregon vuajtjet në komunizëm
20/02 19:59
Top Channel/ “Introspeksion”/ Ekspozita e pikturës në galerinë e artit në Tiranë
19/02 19:58
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës/ Fadromat dhe çekiçët po gërmojnë pranë rrënojave antike
18/02 20:11
Top Channel/ Ekspozitë e artistit nga Kosova/ Kamuran Goranci sjell veprat e koduara
18/02 12:35
Top Channel/ Në rrezik sinagoga e Sarandës, po gërmohet pranë rrënojave antike në qendër të qytetit
17/02 20:01
Top Channel/“7 minuta” shfaqet në Korçë!Drama e 11 punonjëseve përballë rrezikut të humbjes së punës
14/02 12:36
Top Channel/ Filmi shqiptar “Këtu vallëzohet me hijet” rrëmben dy çmime në Londër. TCH media partner
13/02 19:54
Top Channel/ Artisja më e mirë abstrakte, Adela Osmani vlerësohet nga Impact leadership Global Award
12/02 20:03
Top Channel/ Botimet bizantine/ I dhurohet bibliotekës kombëtare fondi me 150 tituj
08/02 19:56
Top Channel/ Titulli më i ri për Tiranën/ Shpallet Kryeqyteti Mesdhetar i Kulturës dhe Dialogut 2025
07/02 19:53
Top Channel/ Puccini, 100-vjetori i vdekjes/ TKOB vë në skenë veprat më të mira
07/02 15:26
Top Channel/ Mbretëresha e valles shqiptare! Përcillet Lili Cingu, kolegët tregojnë amanetin
06/02 15:34
Top Channel/ Shuhet “mbretëresha” e valles/ Liljana Cingu u shua në moshën 70-vjeçare
05/02 23:20
Top Channel/ Historia nëpërmjet artit/ Galeria e artit në Sarandë tërheq vëmendjen e turistëve
05/02 19:58
Top Channel/ Komedia e zezë “Testamenti”, në Teatrin Kombëtar. Autorësi dhe regji nga Leka Bungo
05/02 16:09
Top Channel/ Tragjedia “Elektra” / Shfaqet premierë në Durrës me regji të Kiço Londos
04/02 12:24
Top Channel/ Viti i muzeve! Vjet u vizituan më shumë në Shkodër
03/02 12:29
Top Channel/ “Nata” e Preç Zogajt/ Promovohet në qytetin e Lezhës romani i shkrimtarit
02/02 19:57
Top Channel/ “La Boheme” e Saimir Pirgut/ Tenori po interpreton në operën mbretërore të Londrës
02/02 15:29
Top Channel/ Ekspozita për Fatos Kongolin, hapur në bibliotekën kombëtare në 80-vjetorin e lindjes
02/02 00:15