Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07/2021 15:52

250 pasagjerë, përfshirë fëmijë e të moshuar, pritën 24 orë për të marrë avionin në aeroportin e Hamburgut në fillim të korrikut, shkruajnë mediat gjermane. Pasagjerët zbuluan se avioni i tyre drejt Tiranes kishte pësuar difekt teknik dhe fluturimi do të shtyhej për ditën tjetër. Vendimin për këtë e kishte marrë Autoriteti kundër Zhurmave. Ditën tjetër edhe avioni që mbërriti nga Tirana ishte me shumë vonesë, e nuk u lejua të fluturonte natën. Vonesa e madhe ngjalli pakënaqësi tek udhëtarët që nisën të ngrenë zërin e të ankohen. Te revoltuar, atathanë se për shkak të këtyrë zvarritjeve, do t`u duhej vec të tjerave të përsërisnin dhe testin e koronavirusit, i cili u skadonte. Punonjësit e sigurisë së aerportit thirrën për ndihmë policinë e Hamburgut, që dërgoi atje plot 16 makina. Pas negociatash të zgjatura, avioni u nis më në fund në fluturim orët e para të mëngjesit të 6 korrikut, thuhet në artikull. Ngjarja ka ndezur debate të forta si përsa i takon sigurisë në aeroporte, edhe për ndalimin e bërë fluturimeve gjatë natës.

Top News – Flakni telefonat kinezë/ Lituania-Nuk janë të sigurtë
22/09 23:01
Top News-Bazë e dytë në Kretë…/Greqia armatoset kundër Turqisë
22/09 22:55
Top News-Rritet numri i të infektuarve/Humbin jetën 67 persona nga Covid në Itali
22/09 22:51
Top News-‘Zbutet’ Macron/ Franca rikthehen ambasadorin në SHBA
22/09 22:48
Top Channel/ Digjen brirë rinoceronti në fushatën anti-gjueti në Indi
22/09 22:22
Top Channel/ Policia përleshet me protestuesit anti-pandemi në Melbourne të Australisë
22/09 20:47
Top Channel/ Llava apokaliptike i afrohet detit në ishullin spanjoll pas vullkanit
22/09 20:47
Top Channel/ ‘Pusi i Ferrit’: Eksploruesit arrijnë fundin e humnerës në rërën e Jemenit
22/09 20:43
Top Channel/ Tentativë vrasjeje ndaj ndihmësit të presidentit të Ukrainës
22/09 20:41
Top News – ‘Nuk e heqim veton’/ Bullgaria mban peng hapjen e negociatave
22/09 19:42
Top News – OBSH në alarm nga gripi/ ’Këtë dimër do jetë më problem se covidi’
22/09 19:03
Top News- Kundër maskave e vaksinave/ Fushata e partisë gjermane
22/09 18:59
Top News – BE të njohë vaksinat kineze e ruse/Hungaria presion unionit
22/09 18:41
Top News – E vrau se i kërkoi të vinte maskën / Kancelarja Merkel dënon krimin ‘e tmerrshëm’
22/09 18:12
Top News – ‘Hidhni telefonat kinezë!’ / Ministria e mbrojtjes në Lituani palajmëron banorët
22/09 16:58
Top News – Pasagjerja ndjehet keq e vdes në bord / Avioni i British Airways bën ulje emergjence
22/09 16:53
Top Channel/ Përplasja Kosovë-Serbi për targat, çfarë thotë marrëveshja e Brukselit?
22/09 16:06
Top Channel/ Moderatorin e “lë zemra” nga tërmeti, skiatorët të pashqetësuar!
22/09 16:05
Top News- E pagëzuar ‘Magnificent’/ Prezantohet monedha gjashtëkëndore e ‘Paris 2024’
22/09 16:01
Top News – ‘Gëlltit’ rrugë e shtëpi / Llava e vullkanit Cumbre Vieja i afrohet detit
22/09 15:56