Top Channel/ Hakmarrje me tritol në Fushë- Krujë, prej vitit 2019 banesa është shënjestër e sulmeve
19/04/2021 15:38

Për të katërtën herë radhazi, brenda dy vitesh, familjes së Arben Pëllumbit nga fshati Halilaj në Fushë-Krujë i vendosin tritol në shtëpi. Shpërthimi i fundit ishte mbrëmjen e së dielës, ku sasia e eksplozivit ka shkaktuar dëme të mëdha siç mund të shihet në pamjet pas meje, por fatmirësisht jo në njerëz, për shkak se Arbeni me familjen nuk ndodheshin në shtëpi në momentin e shpërthimit. Sipas rrëfimit të Arbenit, historia e shpërthimeve me tritol ka nisur në shtator të vitit 2019 një muaj pas prishjes së një martesë të vajzës së shtëpisë. Megjithatë, sot e kësaj dite, askush nuk është përballur me drejtësisë, për shpërthimet në banesën e Arbenit. Aktualisht për tritolin e një nate më parë, janë shoqëruar disa persona, të cilët mund të kenë dijeni mbi ngjarjen. Ndërkaq, Arbeni dhe familja e tij kanë një apel për drejtësinë shqiptare. “Kam besim tek drejtësia. Duhet ta zbardhin sepse më ka ndodhur disa herë mua, po ata njerëz mund të mos kursejnë edhe familje të tjera”.

Top Channel/ Reagojnë familjarët e viktimave, nëna, djali dhe nusja humbën jetën në Gjirin e Lalëzit
09/05 12:50
Top Channel/ Vdesin 3 anëtarët e familjes nga Gjilani, u helmuan nga kërpudhat që mblodhën në pyll
09/05 12:50
Top News – 9 Maji, Dita e Europës/ Meta, Ruçi dhe Rama mesazhe për integrimin në BE
09/05 12:47
Top Channel/ Dita e Europës, mesazhi i ambasadorit të Bashkimit Europian në Tiranë, Soreca
09/05 12:14
Top News – Shtëpia ‘serë’ për kultivim kanabis/ Durrës, ‘papafingo’ arreston një 62 vjeçar
09/05 11:20
Top Channel/ Xhaçka mesazh në “Ditën e Europës”: Jemi afër objektivit të anëtarësimit në BE,sepse…
09/05 10:19
Top Channel/ Tiranë. Zonja fikësohet me lulet, i merr pa paguar dhe ikën e qetë
08/05 21:53
Top Channel/ Kali dhuron spektakël në Durrës, futet ne mes të trafikut dhe bën lëmsh qytetarët
08/05 21:52
Top Channel/ Berat. Qytetari: Firma ka lënë punën përgjysmë
08/05 21:51
Top Channel/ Për fundjavë në Drilon/ Fundjava mbush edhe Pogradecin
08/05 20:13
Top Channel/ Mësuesit sot ishin në provime/ Testimi për 4 mijë mësues të arsimit para universitar
08/05 20:03
Top Channel/ Votuesit për herë të parë/ Shumica dërrmuese ndoqi traditën familjare në votime
08/05 20:01
Top Channel/ Shqiptarët drejt Tiranës e Durrësit/ Ja qytetet që po zvogëlohen me shpejtësi
08/05 20:00
Top Channel/ Grida Duma video live:Pas 25 prillit, momente reflektimi,duhet të shkojmë drejt Europës
08/05 19:51
Top Channel/ Shqipëria, jo në listë jeshile/ Britania e madhe e lë jashtë listës me 12 vende për udhëtime pa karantinë
08/05 19:48
Top News – Rama publikon videon/ Shiroka në një ditë të bukur fundjave
08/05 18:16
Top News – ‘Viti i kryesisë shqiptare, i rëndësishëm’/ Raporti i OSBE vlerëson presidencën shqiptare
08/05 18:15
Top News – 3 viktima të tjera nga Covid/ Ulet ndjeshëm numri i pacientëve në spitale
08/05 18:14
Top News – Reagon zëdhënësi i Presidentit/ Blushi-blerja e votës, fenomen masiv
08/05 16:52
Top News – Dita Ndërkombëtare e Talasemisë/ Manastirliu-depozita e gjakut, në nivel të mirë
08/05 16:30