Top Channel/ Gjendet trupi i 45-të, është një fëmijë- tragjedia s`ka fund!
26/11/2021 15:08

Shpresat se dikush tjetër mund t`i kishte shpëtuar ferrit të flakëve të autobusit të mbushur më shqiptarë, të cilët i priste vdekja në austradën e Strumës, janë shuar përfundimisht. Mediat bullgare shkruajnë se është gjetur edhe trupi i viktimës së 45-të të aksidentit fatal, dhe ai është një fëmijë. Gjithmonë e më shumë, rezultatet e hetimit bëjnë të mendohet se gabimi njerëzor ka qenë shkaku i kësaj tragjedie që s`po njeh fund. “Për momentin pista më e besueshme është ajo e faktorit njeri, ndonëse po shqyrtohen kushtet e rrugës ku ndodhi aksidenti, sinjalistika dhe ndricimi. Trotuari që ka goditur shoferi i autobusit është jo vetëm i panevojshëm në atë vend, por edhe i rrezikshëm. Nuk pati shpërthim, zhurma e fortë që u dëgjua ishte ajo e mjetit që u përplas në trotuar, ndoshta kjo është arsyeja pse a mori flakë”, ka deklaruar zëvendëskryeprokurori dhe drejtori i Shërbimit Hetimor Kombëtar të Bullgarisë, Borislav Sarafov. Ai insiston se nga autopsia rezultoi që pasagjerët kanë vdekur të mbytur të tymi, dhe jo nga përplasja. Kjo do të thotë se ata ishin gjallë në momentin e zjarrit..Bullgaria, vend anëtar i BE-së me 6.9 milionë banorë, është përballur me disa aksidente rrugore vdekjeprurëse këto vitet e fundit. Shumë prej tyre janë shkaktuar për shkak të kushteve në rrugë, makinave të vjetra dhe shpejtësisë së lartë.

Top News- NASA alarm për vullkanin në Tonga/Më i fuqishëm se shpërthimi i bombës aë Hiroshimës
24/01 20:12
Top News- I njohur në serialin ‘Ertugrul’/Aktori i njohur turk ndërron jetë në spital
24/01 19:08
Top News-Kufijtë e Ukrainës, të paprekshëm/Gjermania kërcënon Rusinë me kosto të larta
24/01 18:58
Top News-Gjermani, masakër në universitet/4 të plagosur në auditor, autori vret veten
24/01 18:51
Top News – ‘El Padrinot’ shqiptarë në Ekuador/ Si janë organizuar bandat në trafik kokaine
24/01 18:45
Top News- Bora paralizon Turqinë/Pezullohen fluturimet në aeroportin e Stambollit
24/01 17:39
Top News- Shtetrrethim, 1100 policë pas vrasjes/ Ekzekutimi i Ergys Dashit, furtunë në polici
24/01 17:01
Top News- Metro, bodrume dhe parkingje…!/Ku do strehohen ukrainasit nëse sulmon Rusia
24/01 16:41
Top News- Diplomatët shqiptarë në Ukrainë/Ekskluzive, a do largohen nga fronti i luftës!
24/01 16:23
Top Channel/ Kaos trafiku nga bora në Turqi, makinat përplasen me njëra-tjetrën-disa viktima!
24/01 15:46
Top Channel/UFO duke fluturuar mbi Antarktikë, zbulohen nga Goggle Earth!
24/01 15:43
Top Channel/Bechtel hyn të ndërtojë autostradën gjigande në Mal të Zi,reagime të ashpra në Podgoricë
24/01 15:38
Top Channel/ Kina nis dhjetëra bombardues, Tajvani në alarm: Rikthehet hija e luftes!
24/01 15:32
Top Channel/ Gjallë në rrotën e avionit pas 11 orësh udhëtim- ekspertët: “Gati e pamundur”!
24/01 15:31
Top Channel/ NATO nis trupat në lindje të Europës, fillojnë përgatitjet për konflikt!
24/01 15:23
Top News – Nato, trupa shtesë në Evropën lindore/Stoltenberg: Të forcojmë mbrojtjen, Rusia kërcënon!
24/01 15:22
Top Channel/Protestat e dhunshme ndaj masave anti-Covid, mësyhet zyra e Joseph Borell!
24/01 15:20
Top Channel/ “Do shpërthejë lufta”, Danimarka nis bombarduesit në Ukrainë, Anglia tërheq diplomatët
24/01 15:19
Top News – Sulm me raketa balistike / Kishin në shënjestër Abu Dabin, shkatërrohen në ajër
24/01 15:17
Top News – 39 bombardues kinezë drejt Tajvanit/Tensione në tjetër front, SHBA stërvitje me Japoninë
24/01 14:49