Top Channel/ Francezja vret njerkun që e kishte përdhunuar prej 24 vitesh
21/06/2021 20:31

Valérie Bacot, e cila ka qëlluar për vdekje njerkun dhe babanë e tre fëmijëve të saj në fillim të vitit, thotë se bëri këtë si mënyra e vetme për të shpëtuar nga 24 vitet e makthit e kontrollit të tij abuziv. Njerku i saj abuziv i kthyer në bashkëshort, e përdhunonte e dhunonte dhe e prostituonte, thuhet në dokumentet e përgatitura për gjyq. Bacot përballet me akuza vrasjeje në France pas vdekjes më 13 mars të atij një njihet si “Monstra i incestit” Daniel "Dany" Polette. Në gjyqin e ngjarjes në Chalon-sur-Saône, Burgundy pritet të dëgjohet shumica e asaj që është shkruar tashmë në librin e Bacot: ‘Tout le Monde Savait’ (Të gjithë e dinin). Bacot pretendon se Polette ktheu jetën e saj në një ferr per 24 vjet, që kur e përdhunoi për herë të parë në moshën 12 vjeçare dhe trembej se ai do të vriste katër fëmijët e saj. Nëna e tmerruar thotë se e gjithë jeta e saj kontrollohej nga Polette, dhe ka pranuar se përdori pistoletën që burri fshihte mes sediljeve të makinës, për t’u çliruar nga rrahjet dhe prostitucioni i përditshëm.

Top Channel/ Gjykata Kushtetuese miraton pasaportën shëndetësore në Francë, qytetarët protestojnë!
05/08 22:44
Top News-Aprovohet pasaporta shëndetësore/ Protesta masive në Francë, revoltohen qytetarët
05/08 21:41
Top News-1 viktimë nga zjarret në Maqedoni/ ‘Përvëlohet’ vendi, shpallet gjendja e krizës
05/08 21:41
Top News – Tragjedi në familjen Ballack/ Humb jetën ne aksident djali i ish-futbollistit
05/08 17:47
Top News – Vritet barabarisht nëna e 3 fëmijëve/ Trupi i saj u gjet 10 ditë më vonë në një pellg
05/08 17:47
Top News-Mbi 28 milionë cigare të sekuestruara/45 persona përfundojnë në pranga nga policia
05/08 15:34
Top Channel/ Arrestohet ‘shefi i shefave’ i Ndraghetës, në Spanjë
05/08 15:24
Top News-Gjermania e Franca injorojnë OBSH-në/Së shpejti do ta japin dozën e tretë të vaksinës
05/08 14:41
Top News-WhatsApp vjen me risi të reja/Pas shumë muajsh zyrtarizon funksionin ‘view once’
05/08 14:33
Top News – Lamtumirë puthje në faqe/ Franca kundër ‘la bise’, mund të zhduket përgjithnjë nga Covidi
05/08 14:31
Top News – Arrestohet ‘Bosi i bosëve’ / Shefi i ‘Ndrangheta-s ishte strehuar në Madrid
05/08 14:24
Top News – ‘Shpërthen’ liqeni i Como-s/ Dy ditë shi pa u ndalur, uji pushton sheshe e shtëpi
05/08 14:05
Top News-Përmbyset furgoni me emigrantë/11 persona humbin jetën dhe plagosen 13 të tjerë
05/08 13:14
Top News – Po i sigurojnë armë karteleve / Meksika padi kundër kompanive amerikane
05/08 13:12
Top News – Zjarret rrethojnë Evian/ Greqi, shkrumbohen 150 shtëpi, murgjit nuk largohen
05/08 13:11
Top News – Rrezik katastrofe në Turqi/ Zjarri përfshin termocentralin, evakuohet popullata
05/08 13:10
Top News – Përvëlim dhe zjarre në Evropë / Vala më e egër e të nxehtit në dekada të tëra
05/08 13:08
Top News – Kur dasma kthehet në mort / 17 persona vriten nga rrufetë, plagoset dhëndrri
05/08 13:08
Top News – 750 milionë USD armë Tajvanit / Administrata Biden informon kongresin, zemëron Kinën
05/08 13:07
Top Channel/ Dasma kthehet në tragjedi, rrufeja vret 17 të ftuar
05/08 12:05