Top Channel/ Festivali HemingWay jazz/ Edicioni i tetë në ditëlindjen e 122 të gjeniut
21/07/2021 19:50

Edhe për këtë edicion të tetë të heminguei jazz, festivalit kaq të dashur për të gjithë shqiptarët, risitë nuk mungojnë. Përvecse vijnë shumë rryma të ndryshme të jazzit cka e bëjnë atë më të afërt me të gjithë publikun e ri, këtë vit ka dhe një arsye më tepër. Ditëlindja e 122 e gjeniut Ernest Heminguei. Dhe dielli lind sërish, kjo është moto e Hemingëay Jazz Fest 8 në këtë vit kaq të vështirë për botën mbarë. Komuniteti I tyre beson që gjithsecili nga ne duhet të transmetojë energji dhe shpresë më shumë se kurrë më parë, që dielli të lindë sërish! I Mbajtur në dy netë 20 dhe 21 korrik, 34 artistë të huaj nga vënde të ndryshme të Europës, ngjten në skenën ballkon te korpusit.

Top Channel/Tetori, muaji librit/ Në Tiranë organizohen disa aktivitete me moton “libri afron botën”
04/10 19:59
Top Channel/ Muralja më e mirë në botë? U realizua mbi një pallat në Tiranë, shpallet finaliste
04/10 19:57
Top Channel/ Mbyllet Festivali i Filmit. Jepen 31 çmime, fituesi i Tiff filmi për gratë e Iranit
01/10 12:30
Top Channel/ Festivali i filmit TIFF/ Sot shpallen fituesit mes qindra filmave pjesëmarrës
30/09 19:59
Top Channel/ Kujtohet përkthyesi i nobelistëve, Afrim Koci, në pesë vjetorin e ndarjes nga jeta
30/09 12:35
Top Channel/ Festivali i Filmit në Tiranë/ Nesër ceremonia ku do të shpërndahen 25 çmime
29/09 15:31
Top Channel/ “Kosova zemra e Shqipërisë”/ Promovohet libri i Jusuf Buxhovit, “Kosova”
28/09 19:47
Top Channel/ Festivali i filmit në Tiranë, shfaqen filmat e ditës së pestë
28/09 15:32
Top Channel/ Festivali i filmit në Tiranë. Shfaqen filmat e ditës së pestë
28/09 12:43
Top Channel/ Opera “Cavalleria Rusticana”/ Do vihet në skenë në teatrin e operës
27/09 19:58
Top Channel/ Dita e filmave në gjuhën shqipe, drejtori i TIFF tregon të veçantat e edicionit të 20
27/09 15:48
Top Channel/ Dita e katërt TIFF! Kategoria “In albanian”, shfaqen 7 filma
27/09 12:45
Top Channel/ Dita e tretë e TIFF, prezantohen filmat që marrin pjesë në edicionin e 20 të festivalit
26/09 15:30
Top Channel/ Nis festivali TIFF/ Shfaqen filmat premierë. Pjesëmarrës kinastë nga e gjithë bota
24/09 19:58
Top Channel/ Ndahet nga jeta piktori Sali Shijaku
24/09 12:13
TopChannel/Në gjurmët e parodistëve!Të rinj vlonjatë ngjitën në skenë shfaqen në teatrin Petro Marko
18/09 12:59
Top Channel/ Vepra e re e Teodor Kekos! Poema satirike është shkruar në vitin 1997
18/09 12:43
Top Channel/ Ekspozita nordike në Tiranë/ Artistë nga Suedia, Norvegjia dhe Danimarka
15/09 20:02
Top Channel/ Do të rikualifikohet zona rreth amfiteatrit të Durrësit, preken rreth 100 objekte
15/09 12:37
Top Channel/ Ndërron jetë Et’hem Qerimaj, babi i violinës shqiptare u shua në moshën 88-vjeçare
13/09 15:49