Top Channel/Energji me panele diellore.Rama me biznesin:Do ndihmojmë,por s’do ketë shkëmbim energjie
09/09/2022 15:15

Në takimin me përfaqësues të dhomave të tregtisë shqiptare kryeministri Edi Rama kritikoi raportet e shkuara vjetore për klimën e biznesit në Shqipëri. “Është e pamundur që ne të vazhdojmë të jemi pre’ e anketave joprofesionale, që ta themi troç, jo profesionale që faktikisht cenojnë punën tonë të përbashkët, cenojnë imazhin e këtij vendi dhe cenojnë vetë klimën e biznesit vetvetiu, është e pamundur kjo. Nuk mund të jemi pre e opinioneve të mbledhura rrugëve, nuk mund të jemi pre e opinioneve të marra dhe të përpunuara krejtësisht kaotike dhe nuk mund të jemi pre e kanaleve që përçojnë në mënyrë të vazhdueshme e opinioneve që nuk përputhen me realitetin.”

Top News – Vlerësimi i Moody’s/‘Ekonomia stabël, por rritja nën 2 për qind’
01/12 18:38
Top Channel/ Ekonomia ka ngadalësuar! Ka rënë me 31 % volumi i mallrave të transportuara me anije
30/11 15:05
Top News – Ulet çmimi i naftës dhe benzinës/ Bordi i Transparencës publikon vendimet e reja
29/11 22:33
Top Channel/ Bordi kundër shqiptarëve! Nafta sot në bursa, 56 $ më pak, çmimi duhet ulur me 5 lekë
28/11 15:16
Top News – Inflacioni i lartë në Shqipëri – Parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit
25/11 20:52
Top Channel/ Bordi mban çmimin e naftës të lartë! Reagon me vonesë, s’reflekton uljen reale në bursë
25/11 15:13
Top Channel/ KLSH gjen 633 mln euro abuzime! Raporti për vitin 2022, në buxhet mungojnë 402 mln euro
24/11 15:10
Top Channel/ Turizmi, shtohen vizitorët në shtator erdhën, 40% turistë më shumë se një vit më parë
19/11 12:25
Top News-Tjetër çmim për naftën në 48 orë/Do ketë ulje edhe për benzinën dhe gazin
18/11 19:22
Top Channel/ ARRSH, 20 mln euro Rrugës së Arbrit për skarpatet e rrugës që po ndërtohet me koncesion
18/11 15:18
Top Channel/Bordi i fal kompanive 9 lekë! Uli çmimin e naftës me 2 lekë. Në Maqedoni u ul me 11 lekë
17/11 15:21
Top Channel/ Abuzimi: Nafta në bursa u ul nga data 14, Shkupi e uli me 10 lekë, Bordi këtu “harron”
16/11 19:43
Top Channel/ Prova e abuzimit! Nafta në bursë u rrit me 14 lekë, Bordi e rriti me 22 lekë/ litri
15/11 19:46
Top Channel/ Investimet në bono thesari, Ministrja e Financave: Obligacionet 15-vjeçare me 8.39 %
15/11 15:25
Top News-Brenda 24 orëve, dy herë çmim i ri për naftën/Ja sa do shitet sipas bordit të transparencës
12/11 20:01
Top Channel/ Qeveria fal koncesionin 1.3 mld euro, ministria e infrastrukturës u tërhoq nga gjyqi
11/11 19:35
Top Channel/ Debati për taksat dhe gjobat në 2023! Buxheti u votua me votat e PS
10/11 15:14
Top Channel/ Gjobat dhe taksat në 2023/ Përplasja me shifrat mes deputetëve të PD dhe ministrave
09/11 19:40
Top Channel/ Rritja e çmimeve goditi klasën e mesme, por nxori të fituar qeverinë
09/11 19:32
Top Channel/ Inflacioni u rrit në 8.3 për qind! Çmimet e ushqimeve në nivele rekord
08/11 15:05