Top Channel/ Eksperti: Kontakti me alienët do shfaroste jetën në Tokë, janë më të avancuar se ne!
15/06/2021 16:46

“Kontakti me alienët do të shfaroste jetën në Tokë. Ne nuk duhet të përpiqemi të komunikojmë me ta, sepse kështu rrezikojmë të gjithë njerëzimin”, thotë eksperti Mark Buchanan. Komentet e tij vijnë pas njoftimeve të kohëve të fundit se NASA po i heton intensivisht UFO-t në vazhdën e raportit bombë të inteligjencës amerikane mbi jashtëtokësorët. Kjo teme po trajtohet gjerësisht në mediat e huaja, duke rimarrë një vemendje të jashtëzakonshme. Në një shkrim botuar nga Washington Post, Buchanan jep argumentet e tij mbi përparësinë e UFO-ve, videoet e fundit të supozuara të të cilave tregonin objekte që lëviznin në të gjitha drejtimet me një shpejtësi të pamundur për fluturimet njerëzore. Është e rrezikshme pretendohet paraprakisht se cdo vizitor i mundshëm nga planete të tjera vjen në paqe, thonë një grup astronomësh të cituar në letrën e hapur të Buchananit. “Duhet të jemi mirënjohës që nuk kemi ende prova të ndonjë kontakti me civilizime aliene. Tentativat për të komunikuar me jashtëtokësorët, nëse ata ekzistojnë vërtet, mund të jenë ekstremisht të rrezikshme për ne”, thotë eksperti, i cili nenvizoi se qëniet nga planete të tjera me gjase jane shumë më të avansuara se njerëzit, dhe kjo i bën një kërcënim akoma edhe me te madh. Disa shkencëtare megjithatë kane bindjen se kontakti me jashtëtokësorët mund t`i sjellë përfitime njerëzimit falë përdorimit të teknologjisë së tyre, e cila mund të ndihmojë vec të tjerash edhe në shërimin e sëmundjeve.

Top News – E mbuluar nga pluhuri… / Kaseta e padëgjuar e John Lennon del në shitje
28/09 12:55
Top News – Kina pa energji elektrike / 17 provinca dhe rajone në vështirësi
28/09 12:54
Top News – Të nisur drejt SHBA-së / Vazhdon kalvari i emigrantëve
28/09 12:53
Top News – ‘Krenaria’ e ushtrisë Kineze / Avionët e rinj ushtarakë në panairin ndërkombëtar
28/09 12:52
Top News – Flamur gjigand në qiell… / Në ditën kombëtare të Tajvanit
28/09 12:51
Top Channel/ Pfizer teston ilaçin anti-Covid: nisin testet klinike për antibiotikun!
28/09 12:21
Top Channel/ Shkatërrohet karteli i drogës në Ballkan: “Po mbysnin Europën me kokainë”!
28/09 12:17
Top News – Shpërthim në bllokun e banesave / Suedi, 25 të plagosur e mbi 100 të evakuuar
28/09 12:12
Top News – ‘Përmbyti Evropën me kokainë’ / Shkatërrohet karteli nga Ballkani, kapen 2.6 ton
28/09 12:11
Top News – Vrau mësuesen 36 vjeçare / Britani, shqiptari Koçi Selamaj del para gjykatës
28/09 11:50
Top Channel/ Biden merr dozën e tretë: “Të vaksinohen sa më shumë njerëz”!
28/09 11:46
Top Channel/ Kriza e karburanteve, Britania dërgon ushtrinë-Scholz: Ja Brexit-i juaj!
28/09 11:40
Top Channel/ “Porta e Zeusit”, arkeologët e gjejnë në Turqi!
28/09 11:29
Top Channel/Dëshmia e emigrantit:“Forcat greke më lanë të vdisja më goditën e më hodhën në ujë?
28/09 11:17
Top Channel/ Kremlini kërcënon Nato-n: Mos guxoni të afroheni, do shkelni “vijat e kuqe” të Putin!
28/09 11:04
Top Channel/ Rritën çmimet, Turqia kontroll pesë supermarketeve të mëdha!
28/09 11:03
Top News – Kriza e karburantit në Britani / Johnson angazhon ushtrinë për furnizimet
28/09 10:58
Top News – Koreja e Veriut ‘qëllon’ sërish / Kim teston raketën, jugu prezanton nëndetësen e re
28/09 10:50
Top News – Pilulat kundër koronavirusit / Pfizer fillon testimin në shkallë të gjerë
28/09 10:47
Top News – ‘Varreza e trenave’… / Lokomotivat franceze rikthehen në jetë
27/09 23:36