Top Channel/ E pabesueshme: Balena gëlltit zhytësin, ai del gjallë nga barku i saj!
12/06/2021 14:15

Mund të duket e pabesueshme, por zhytësi protagonist i kësaj ngjarjeje është gjallë për ta rrëfyer atë vetë. Michael Packard po kërkonte për karavidhe në Herring Cove Beach në Massachussets, kur pati një takim vërtet të pazakontë. Përballë gjeti një balenë kurrizore, e cila e gelltiti të tërin. Në një histori që të sjell në mendje atë të Pinokut, zhytësi e gjeti brenda gjitarit gjigand të detit. “ Krejt papritur ndjeva një goditje të fortë, dhe gjithcka m`u errësua. Ndieja megjithatë që po lëvizja e po kështu ndieja dhe muskujt që shtrëngoheshin në gojën e balenës”, ka rrëfyer. Packard tha se fillimisht mendoi mos e kishte kapur një peshkaqen i madd i bardhë, por pastaj pa se nuk kishte ndonjë plagë të dukshme në trup. Burri mendon se ka qëndruar brenda balenës për 30 deri në 40 sekonda.” Në ato momente, thashe me vete se aq e pata, mbarova, do vdes aty. Kur papritur balena u ngjit në sipërfaqe dhe nisi të lëvizte fort kokën. Më lëshoi në ajër dhe përfundova në ujë. Nuk e besoja dot as vetë” rrëfen ai. Packard i mbijetoi incidentit vetëm me disa mavijosje.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57