Top Channel/Burra, gra e fëmijë: misteri i varkës me 20 emigrantë të vdekur!
29/06/2021 14:07

Trupat e pajetë të 20 emigrantëve, burra, gra e dy fëmijë janë gjetur në një varkë të mbetur në mëshirën e dallgëve pranë ishujve Turc and Caicos, në një rrugë detare që dihet mirë se përdoret rregullisht nga trafikantët. Autoritetet locale përjashtojnë vrasjen, por ende nuk e kanë përcaktuar zyrtarisht shkakun e vdekjes dhe hetimet vazhdojnë. Mendohet se varka ka ardhur nga Karaibet e nuk ka pasur Turc e Caicos si destinacion final. Aktualisht po punohet për identifikimin e viktimave dhe për të saktësuar sesi kanë ndërruar jetë që të gjithë ata, dicka që për momentin duket e veshur me mister. “Kjo është një punë që do të kërkojë kohë. Gjendemi përballë një situate tragjike ku shumë njerëz kanë humbur jetët e tyre. Ne do të bëjmë të pamundurën t`i identfikojmë dhe të komunikojmë me të afërmit”, thuhet në një deklaratë të policisë. Ishujt në fjalë konsiderohen një magnet për haitianët të cilët përpiqen t`i shpëtojnë varfërise, e kjo zonë përdoret rregullisht si vendkalimi nga tarfikantët e qënieve njerëzore.

Top News-Referendumi në Zvicër, qytetarët i thonë ‘po’ martesave homoseksuale
26/09 20:31
Top News-E therën me thikë/ Ndërron jetë 20 vjeçari shqiptar në Zvicër
26/09 20:12
Top News-Vijon të rritet numri i viktimave/ Mbi 680 mijë të vdekur nga Covid në SHBA
26/09 20:11
Top News – Panik në aeroportin e Athinës / Avioni nga Aatlanta bën ulje emergjence
26/09 19:10
Top News – Bombarduesit amerikanë pranë Rusisë / Ndiqen nga avionët rusë, zemërohet Vladimir Putin
26/09 19:08
Top News – Borrell kërkon ulje tensionesh / Të tërhiqen policët e të hiqen barrikadat nga veriu
26/09 19:05
Top News – Mund të zhysin botën në errësirë / Raketat e reja hipersonike të Kinës
26/09 19:03
Top News – 68 vjeç dhe në formë… / Vladimir Putin në gjueti arinjsh…
26/09 19:03
Top Channel/ “Si 11 shtatori!”/ Tmerrohen banorët në Australi, avioni mbi qiellgërvishtëse
26/09 17:24
Top News – 74 vjeç, ‘vejushë e zezë’ / Vriste të dashurit me cianur, u merrte pasurinë
26/09 17:22
Top News – Mbetet i varur në shtyllë / Piloti shpëtohet pas aksidentit me avion
26/09 17:19
Top News – Armët e reja të SAS / Pushka që shpon tanke e rrëzon helikopterë
26/09 17:18
Top News – Emergjencë në hapësirë… / ‘Astronautët-turistë’ në panik…por ishte tualeti
26/09 17:04
Top Channel/ Kina krijon “tmerrin” hipersonik: “Zhyt botën në errësirë me një shpërthim kimik”!
26/09 15:47
Top Channel/ Prag-tragjedie në Athinë, avionit i nxehen frenat- pilotët kërkojnë ndihmë
26/09 15:19
Top Channel/ Gjermania reagon për situatën në Jarinjë e Bërnjak- Kurti “bashkohet” me opozitën!
26/09 15:15
Top News – Më shumë raketa ruse… / Erdogan po sheh mundësinë e blerjeve të tjera
26/09 14:27
Top News – Kush do të pasojë Merkelin… / Zgjedhje në Gjermani, vendoset e ardhmja!
26/09 14:14
Top News – Treni del nga shinat, 3 viktima / Aksident tragjik në Montana, dhjetëra të lënduar
26/09 14:10
Top News – Vullkani mbyll aeroportin / Kanarie, krateri nxjerr tym të zi dhe hi…
26/09 14:07