Top Channel/ British Airways në krizë, anulon më shumë se 10 mijë fluturime deri në tetor
06/07/2022 19:12

British Airways ka njoftuar se do të shkurtojë 10,300 fluturime të tjera me distanca të shkurtra deri në fund të tetorit. Linja ajrore, ndër më të goditurat nga mungesat e stafit pas pandemisë e bëri njoftimin vetëm një ditë pasi rriti anulimet e fluturimeve. British Airways zbuloi shkurtimet e fundit më pak se 24 orë përpara se sindikatat që përfaqësonin 700 punonjës nga stafi i saj i kontrollit dhe shërbimit në Heathroë - pothuajse gjysma e ekipit të saj që përballet me klientët atje - të zbulonin datat e grevës në një mosmarrëveshje mbi pagesën. Largimet pritet gjerësisht të përkojnë me fillimin pushimeve verore. Kompania tha se i kërkon falje pasagjervë dhe se po shikon mundësinë për të ofruar opsione të riprenotimit për fluturimet e reja edhe me një linjë tjetër ajrore ose një rimbursim të plotë të biletës Sipas rregullave evropiane të të drejtave të pasagjerëve ajror, udhëtarët e prekur mund të këmbëngulin që të fluturojnë në të njëjtën ditë, edhe nëse kjo do të thotë që British Airways duhet të paguajë për një vend në një linjë ajrore rivale. Pamjet: AFP

Top News-Pas temperaturave ekstreme reshje e stuhi/Mesdheu do të ‘tronditet’ në fund të muajit gusht
11/08 23:11
Top News-Kishin përgatitur një grabitje si në filma / Hajdutët e pafat, bllokohen në tunel
11/08 22:40
Top News-Hetimet për shqiptaren që u vetëvra në burg/Flet i dashuri, tregon detaje nga takimi
11/08 21:58
Top News- Çmimi i karburanteve në SHBA/Benzina, nën 4 dollarë për herë të parë që nga marsi
11/08 20:43
Top News-‘Të gjithë në Moskë kanë frikë!/Miliarderi rus guxon të flasë hapur kundër Putinit
11/08 20:36
Top Channel/ Ethet e Nilit në Itali, tre të vdekur nga virusi në një javë
11/08 19:57
Top News- SHBA blindon Evropën Lindore/Marina amerikane, luftanije dhe tanke pranë Rusisë
11/08 18:01
Top News- Kërcënohet me jetë drejtori i FBI!/Mbështetësit e Trump në mbrojtje të ish-presidentit
11/08 18:00
Top News- Vendi më neutral në botë…!/Rusia nuk pranon Zvicrën si ndërmjetësuese për paqen
11/08 17:21
Top News – Kim Jong Un shpall fitoren / ’E mundëm covidin, si ne askush tjetër në botë’
11/08 17:06
Top News – Një avion mbi kokat e njerëzve, video argëtuese, por edhe shumë frikë
11/08 15:36
Top Channel/ Beteja për abonentë,Disney kalon netflix, 221 mln përdorues në 3 platforma “Streaming”
11/08 15:16
Top News – Fashizmi është histori! / Kush është gruaja italiane që po tremb perëndimin?
11/08 15:07
Top News – Ndalohet kondicioneri nën 27 gradë / Spanja po kursen: Në dimër jo më shumë se 19 gradë
11/08 15:06
Top Channel/ Pallati i Versajës arrin të kapë, numrin e vizitorëve para pandemisë
11/08 14:56
Top Channel/ Brazili zgjeron prodhimin e pambukut, furnizuesi i dytë në botë pas SHBA-së
11/08 14:53
Top Channel/ Zjarri përbindësh përvëlon Francë, flakët djegin edhe Portugalinë
11/08 14:33
Top Channel/ ‘Vetëm për të bardhët’, qyteti që po lulëzon në Afrikën e Jugut
11/08 13:59
Top News – Pas Krimesë, Ukraina ‘sulmon’ Bjellorusinë / Shpërthime në bazën e përdorur nga Rusia
11/08 13:54
Top News – Zbulohet sekreti i shqiptarëve në Britani/BBC: Më shumë se gjysma e martesave, fiktive!
11/08 13:42