Top Channel/ Bordi i naftës, treg oligopol, ekspertët: Anëtarët e bordit të merren nën hetim
05/12/2022 15:11

Ndërsa nafta në tregjet botërore po bie në nivelet më të ulëta që nga muaji shkurt i këtij viti, funksioni i Bordit të Transparencës duket gjithnjë e më i pavlerë dhe i dëmshëm për konsumatorët. Në dy javët e fundit, Bordi ka dëshmuar se mblidhet jashtë orarit zyrtarit, në fundjavë dhe që pas sfidës së Ministres së Financave për të marrë pjesë në një mbledhje ende nuk kemi marrë një përgjigje.

Top Channel/Kriza uli transportin e mallrave,import-eksportet detare në vëllim u ulën me 20% në 2022
27/01 15:05
Top Channel/ Debate në Kuvend! Diskutohet heqja e taksës për hirrën dhe qumështin barista
24/01 19:39
Top Channel/ Në 2024 ekonomia më optimiste, për Shqipërinë parashikohet një rritje mbi 3.2 %
23/01 15:11
Top News – Dy shtete me një monedhë… / Financial Times: Brazili dhe Argjentina nisin përgatitjet
22/01 16:42
Top News – Kreditë me probleme/Inflacioni nuk i preku, në 2022 ranë sërish
22/01 13:02
Top News – Puna nga shtëpia/Shqiptarët arkëtuan mbi 1 mld euro nga të huajt
22/01 12:52
Top Channel/ Fondi i komunitetit/ Bashkia e Tiranës rrit vlerën e financimit
19/01 19:44
Top Channel/ Turistët u shtuan edhe në vjeshtë! Instat: Në nëntor 2022 13.5 % më shumë se në 2021
19/01 19:43
Top Channel/Do ndryshojë ligji i koncesioneve,qeveria do të marrë parasysh dhe propozimet e opozitës
18/01 15:25
Top News – Bordi rrit çmimin e naftës dhe benzinës/ Vetëm gazi mbetet në shifrat e mëparshme
17/01 18:00
Top Channel/ 622 mijë persona në kufirin e varfërisë! Të ardhurat 4 herë më të ulëta se ato në BE
13/01 19:43
Top News – E ardhmja e kriptomonedhave / Mund të jetë e njëjtë si ajo e dinarit irakian
12/01 19:55
Top Channel/ Ekonomia do rritet me 2.2 %/ Banka Botërore ul pritshmëritë për ekonominë shqiptare
11/01 19:42
Top Channel/ Rriten kreditë me probleme/ Ndikoi kriza e rritjes së fortë të çmimeve
10/01 19:40
Top Channel/ Në 2023, rëndohen taksat! Ligji i ri, çdo vit akciza indeksohet sipas inflacionit
10/01 15:22
Top Channel/ Bujqësia me rënie në 2022/ Për shkak të blegtorisë, është ulur numri i kafshëve
10/01 15:16
Top Channel/ Inflacioni është 7.4%, çmimet e rritura po mbajnë lartë edhe inflacionin
09/01 15:27
Top Channel/ Si u ndanë 320 milionë €? Në fund të 2022, 240 mln shkuan për faturat dhe rindërtimin
06/01 19:36
Top Channel/ Borxhet e bashkive – 56 për qind janë fatura të papaguara për investimet
04/01 19:48
Top News – Muaji i ngarkuar i Kushtetueses / Vendoset për bordet dhe mandatin e Xhaçkës
03/01 18:11