Top Channel/ Bienale e muzikës klasike/ Mbahet në Durrës, nis nesër dhe vijon deri më 10 gusht
31/07/2021 19:35

Me mbylljen e sezonit koncertor në Spanjë, çdo vit violinisti Florian Vlashi kthehet në qytetin e lindjes. Këtë herë për të organizuar bienalen e 10-të të netëve të muzikës klasike, që do të mbahet nga 1 deri më 10 gusht në Durrës. Ky edicion që do të mbahet në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu” sjell një shkrirje të muzikës dhe pikturës dhe vjen për artdashësit nën titullin “Në kopshtet sekrete të muzikës dhe pikturës”.

Top Channel/ Dy shfaqje baleti në Tiranë/ Të krijuara nga koreografi Angjelin Prelocaj
23/09 19:56
Top Channel/ Ekspozita e më të klikuarve/ Fotot e personazheve më të njohur nga të gjitha fushat
22/09 19:58
Top Channel/ Festival filmi në Tiranë, temat prekin pandeminë dhe kërcënimet nën regjimin taleban
22/09 16:32
Top Channel/ Elhaida, në tiranë me Cioccante/ Këngëtarja prezanton albumin e saj “Zanin”
21/09 20:06
Top News – Elhaida Dani me album te ri / Prezanton ‘ZanIn’ në Tiranë me Riccardo Coccianten
21/09 13:46
Top Channel/ Skulptura për shokët! Iu vranë në aksident artistit, hap ekspozitë për ndërgjegjësim
21/09 12:36
Top Channel/ Bateristi 7-vjeçar që luan “rock”/ Nxënësi i shkëlqyer që interpreton me të mëdhenjtë
19/09 21:00
Top Channel/ 40 vjet me gjilpërë e grep/ Artizania e mësoi zanatin nga gjyshja që kur ishte 7 vjeç
19/09 20:50
Top Channel/Instrumentistët e Kosovës në Vlorë! Artistët nga Prishtina emocionojnë qytetin bregdetar
19/09 12:51
Top Channel/ Vepra e Sali Shijakut në Artkand/ Prezantohen pikturat në ekranin e Top Channel
18/09 19:58
Top Channel/ Sonte këndon Placido Domingo/ Galaja e madhe për teatrin e ri të Operas
15/09 20:12
Top News – ‘Vishet’ Harku i Triumfit / Në nder të artistit të ndjerë Christo
13/09 16:40
Top Channel/ Ekspozitë e piktorëve në shesh/ Lushnja nuk ka galeri arti
12/09 12:37
Top Channel/ Karvanet e polifonisë/ Udhëtimi me motivet popullore në Tepelenë, Gjirokastër e Dropull
11/09 20:03
Top Channel/ Festival filmi në Shkodër. “Ekrani i artit” nisi në teatrin Migjeni
10/09 15:35
Top Channel/ Ekspozitë për luleborën në Shkodër, prezantohen oborret tradicionale me lule
09/09 16:39
Top Channel/ Ekspozita “pranverArt”/67 artistë shfaqin punimet e tyre në pikturë pikturë & skulpturë
08/09 19:55
Top Channel/ Placido Domingo në Shqipëri/ Koncert në ditën e përurimit të Teatrit Kombëtar
07/09 19:49
Top Channel/ Shkodra humbi Mjeshtrin e Madh! Kolegët kujtojnë artistin dhe mikun Paulin Preka
05/09 18:21
Top Channel/Satira therëse kundër pushtetit. Koko Fest vlerëson “Fermën e kafshëve”
05/09 11:10