Top Channel/ Arkitektura në komunizëm/ Dokumentari për Tiranën që krijoi regjimi komunist
28/02/2022 19:54

“Arkitektura në komunizën”, një film dokumentar me ide të Ergys Mërtirit, na njeh me trashëgiminë arkitekturore dhe planifikimin urban të periudhës komuniste, përmes një udhëtimi nëpër Tiranë Ky film na shpjegon se si regjimi prodhoi Tiranën e vet, duke u imponuar qytetarëve shijet, dinamikën dhe mënyrën e vet të jetesës, duke filluar nga objektet e kultit të propagandës.

Top Channel/ Ekspozita e neorealizmit/ Psikologjia shqiptare në artet pamore, ekspozohen punimet
24/07 15:34
Top Channel/ Gërmime të reja, enë luksi në Lin! Arkeologë shqiptarë dhe zvicerianë kthehen atje
23/07 19:53
Top Channel/ 99 vjetori i lindjes së Martin Camajt! Përkujtohet poeti, studiuesi dhe gjuhtari
23/07 15:24
Top Channel/ Verë dhe Portokalle/ Poliçani, ndalesa e radhës e trupës së aktorëve të Portokalli
22/07 15:47
“Muza Competition 3” mbrëmja gala e ndarjes së çmimeve
21/07 23:00
Top Channel/ Verë dhe portokalle/ Aktorët e spektaklit Portokalli ishin në qytetin e Korçës
19/07 12:27
Top Channel/ Letrat e dashurisë së Lasgushit/ Vijnë në vëmendje në 125 vjetorin e lindjes së poetit
18/07 19:57
Top Channel/ Verë dhe Portokalle, ishte në Pogradec, sonte në Korçë e më pas në Kolonjë
18/07 15:32
Top Channel/ Festivali i Kabasë myzeqare! Mbahet në Lushnjë me grupet që vijojnë traditën popullore
18/07 13:23
Top Channel/ Dasma e Skënderbeut/ Në kishën e Shën Mërisë përkujtohet dasma e 573 viteve më parë
17/07 12:47
Top Channel/ “Rruga pa emër”! Premiera e komedisë së zezë në skenën e teatrit “Aleksandër Moisiu”
16/07 15:40
Top Channel/ 20 vjetori i DigitAlb! Për të festuar, ofertë speciale me ulje çmimesh deri në 50%
15/07 16:36
Top Channel/ Mbyllet me një koncert në kishën e Shën Kollit, edicioni i 7 i MIK Festival
15/07 15:27
Top Channel/ Varri monumental në Vlorë/ Arkeologët e zbuluan në hyrje të Parkut të Amantias
15/07 12:28
Top Channel/ Opereta “Agimi” në Korçë, vepra e kompozuar 70 vite më parë nga Kristo Kono
13/07 12:32
Top Channel/ Taverna e Adriatikut, Panairi me prodhime artizanale mirëpritet nga turistët
13/07 12:29
Top Channel/ Mik festival, mbahet për 4 ditë në qytetin e Korçës festivali i muzikës ndërkombëtare
12/07 15:29
Top Channel/ Shfaqja më e veçantë/ Aktorë profesionistë, në skenë me të rinjtë me nevoja të veçanta
12/07 15:27
Top Channel/ Promovohet libri i Muharrem Shqarit kushtuar Indrit Carrës që u vra në luftë në Kosovë
11/07 15:29
Top Channel/ Festivali Mediums/ Paneli i debatit në ditën e tretë të festivalit
11/07 12:39