Top Channel/ Aksidenti me 6 të plagosur/ 2 mjete përplasen në rrugën Fier-Levan,u bllokua qarkullimi
20/08/2021 19:19

Nje aksident i rende me 6 gjashte te plagosur ka ndodhur mesditen e se premtes ne aksin rrugor Fier Levan. Dy mjete tip "Wolksvagen" dhe "Toyota" te dy fuoristrade, u perplases koke me koke. Shkak i aksidentit dyshohet te kete qene parakalimi i gabuar i mjetit "Toyota". Te plagosurit u transportuan ne gjendje te rende per te marre ndihme mjeksore ne spitalin e Fierit. Ambulanca dhe policia shkuan ne vendin e ngjarjes. Si pasoje e perplasjes u ngadalesua edhe qarkullimi i mjeteve. Te plagosurit jane Sejdin Goga 25 vjec, Ermal Maskaj 39 vjec, Pajtim Ymeraj 53 vjec, Argjentina Ymeraj 45 vjec, Kristjan Ymeraj 20 vjec dhe Fatjon Ymeraj 33 vjec banues në Drizar te Patosit. Te plagosurit u transportuan per te marre ndihmen e pare mjekesore ne spitalet Rajonal dhe Memorial te Fierit, ku po qendrojne nën kujdesin e mjekëve. Megjithe devijimin e qarkullimit ne nje rruge dytesore, serish jane krijuar rradhe te gjata, sidomos te mjeteve me drejtim nga Fieri ne Vlore. Pas rreth nje ore eshte bere e mundur levizja e mjeteve qe shkojne ne drejtim te qytetit bregdetar.

Top Channel/ Ahmetaj: Në fund të shtatorit të 2022 mbarojmë me rindërtimin
26/10 00:34
Top Channel/ Alibeaj i përmend burgun Ahmetajt: Shpërndave 120 mijë euro një ditë para zgjedhjeve!
26/10 00:34
Top Channel/ Basha: Shteti shqiptar nën Edi Ramën është i kapur nga korrupsioni
26/10 00:33
Top Channel/ Korrupsioni, Basha: Qeveria Rama mbetet në klasë si ‘derri maç’.
26/10 00:32
Top Channel/ Balla-Bashës: Nuk kërkove mocion me debat për progres-raportin e KE-së
26/10 00:31
Top Channel/ Progres-raporti i KE-së/ Rushaj-Ballës: Basha të kurseu, por raporti thotë se…
26/10 00:30
Top Channel/ Në 2020 pagat u rritën 0,8%/Instituti Vienws: Mesatarja e rritjes së pagave në rajon 4%
26/10 00:13
Top Channel/ Vret xhaxhanë dhe vetëvritet/Vlorë, nipi dhe xhaxhai po mblidhnin ullinj, mister motivi
26/10 00:11
Top Channel/ Petro Koçi ironizon opozitën: Na e bëtë shumë të lehtë fitoren
25/10 23:16
Top Channel/ Braçe për rrugët e Lushnjes: Bashës këtu i prishen flokët, Ramës i pritet koka
25/10 23:15
Top Channel/ “Ky regjim nona dhe baba e korrupsionit”/ Debat i fortë Basha-Braçe
25/10 23:14
Top Channel/ Spiropali akuza të rënda Bashës: I keni shpëtuar kësaj drejtësie
25/10 23:13
Top Channel/ Basha: Patronazhistët që ju mbroni do i gjejë belaja në ligj apo në rrugë!
25/10 23:12
Top Channel/ Petro Koçi ironizon opozitën: Na e bëtë shumë të lehtë fitoren
25/10 23:11
Top News-Vlorë, tragjedi me dy të vrarë/Nipi vret xhaxhain, nuk dihen motivet
25/10 21:15
Top News- Rriten çmimet në Kosovë / Një bukë kushton në 50 cent
25/10 20:58
Top News- Makina del nga rruga / Lezhë, dy të plagosur përfundojnë në spital
25/10 20:18
Top News-Covid, shifra optimiste në 24 orë/Më pak infektime, por më shumë viktima
25/10 20:14
Top Channel/ ‘Dëgjuam ulërimat e së ëmës dhe erdhëm’/ Krimi i dyfishtë në Vlorë, flasin fqinjët
25/10 20:09
Top Channel/ Vrasje e dyfishtë në Vlorë/ Nipi vret xhaxhanë dhe më pas veten
25/10 20:07