Lindje Perëndim:U zbulua që në fund të shtatorit, përse heshtën zyrtarët britanikë për virusin e ri?
27/12/2020 17:15

Shumë shpejt pasi ministri britanik i shëndetësisë, Matt Hanckok njoftoi se një formë e re dhe shumë më infektuese e koronavirusit po qarkullonte në Anglinë Jugore, shqetësimi u kthye sërish në panik. Nuk mjaftoi ankthi I këtyre muajve, e tani pikërisht në kohën e festave të fundvitit kur të gjithë prisnin me padurim një grimcë normaliteti, në dejet e njerëzve injektohet një frikë e re. Mutacioni I ri quhet VUI-202012/01 –I pari “Variant nën Hetim” në Mbretërinë e Bashkuar, dhjetor 2020. E ndërsa shkëncëtarët janë lëshuar në gjuetinë e informacioneve mbi këtë formë të ri të virusit, impakti I tij po ndihet tashmë, me dhjetëra vende që të alarmuara, nxituan të vendosnin kufizime të udhëtimit me Britaninë e Madhe. Se fundi u mesua se për herë të parë, VUI-202012/01 u diktua në kampionin e një pacienti në Kent në 20 shtator, dhe pavarësisht një shpërthimi të infektimeve në tetor, Instituti vendas I Shëndetit Publik, sipas mediave atje, nuk e lajmëroi qeverinë e as shkencëtarët për ekzistencën e këtij shtami deri ne muajin dhjetor.

Lindje Perëndim: Qeliza të rralla, nitrogjen i lëngshëm-si po bëhen të pavdekshëm miliarderët!
19/09 17:15
Lindje Perëndim/ 11 shtatori:dy orët që ndryshuan SHBA dhe hijet e dyshimit: “Asnjë hebre i vrarë”?
11/09 17:15
Lindje Perëndim: Përse Amerika ka humbur çdo luftë që prej Luftës së Dytë Botërore?
05/09 17:15
Lindje Perëndim: Eutanazia, dilema e madhe morale: Është ndihmë apo vrasje?!
31/08 18:00
Lindje Perëndim:Kush janë “Të tmerrshmit” e Ballkanit, që kanë kapur tregtinë e paligjshme globale!
29/08 17:15
Lindje Perendim/ Kush i financoi vërtet talebanët, çfarë nuk u tha kurrë nga lufta e Afganistanit
22/08 17:15
Lindje Perëndim: Kur armikun e ke në telefon, kush qëndron pas “të tmerrshmit” Pegasus!
01/08 17:15
Top Channel/Lindje Perëndim: UFO-t, cfarë fshehu raporti i Pentagonit? Çfarë ka në ishujt Solomon?
18/07 17:15
Top Channel/ Lindje Perëndim: BE zgjohet nga gjumi, investime gjigande në Ballkan “kundër Kinës”!
11/07 17:15
Top Channel/Lindje Perëndim-Çfarë e pret planetin? Apokalipsi i klimës: Vapa mbytëse, vetëm fillimi!
04/07 17:15
Lindje Perëndim: Robert Schuman, përse po bëhet shenjtor themeluesi i BE-së?
27/06 17:15
Lindje Perëndim: Në sitën e Amerikes, plani “sekret” i Bidenit për Ballkanin
20/06 17:15
Lindje Perëndim: Si ia doli mashtruesi turk të largohej me 2 miliardë USD nën hundën e policisë!
13/06 17:15
Lindje Perëndim: Plani i fshehtë i Kinës për të sunduar botën!
06/06 17:15
Lindje Perëndim: Sarkozy, Sanader, Gruevski: Kur të “paprekshmit”, nuk i shpëtojnë dot drejtësisë!
30/05 17:15
Lindje Perëndim: Lodhja e Ballkanit nga pritja e zgjerimit, a po zgjohet më në fund BE?
23/05 17:15
Lindje Perëndim: Fundi i një epoke, gabimi që bëri Merkel dhe që po i kushton pushtetin CDU-së
16/05 17:15
Lindje Perëndim/ Grushti i shtetit ne Francë, kush po “kërkon kokën” e Emmanuel Macron?
09/05 17:15
Lindje Perendim: “Top-destinacioni i verës”, strategjia që përdori Greqia për të rihapur turizmin!
02/05 17:15
Lindje Perëndim: Ndryshimi i kufijve kush po kërkon të ndezë ‘fuçinë e barutit’ në Ballkan
24/04 18:00