Kalvari i të moshuarve për të marrë pensionin, në fund postës i mbarojnë dhe lekët – Fiks Fare
06/06/2024 20:45

Marrja e pensionit është kthyer në tmerr për pensionistët shqiptarë, teksa duhet të presin në radhë të gjata në pikun e vapës. Emisioni Fiks Fare solli rastin e disa të moshuarve të qytetit të Tiranës, ku ankohen për radhën që bëhet në Zyrën Postare nr.28 në Kombinat kur tërheqin pensionet. Përtveç radhës shpesh gjenden edhe para faktit që lekët mbarojnë. Po si është dita e tyre çdo fillim muaji? Të moshuarit shprehen se ngrihen në orët e para të mëngjesit për të marrë numrin e radhës. Në bazë të këtij numri hyjnë në postë e tërheqin pensionin. Por nuk mungojnë dhe rastet që disa prej tyre dalin të zënë radhën edhe para orës 05:00. Por çudia me këta pensionistë ndodh se dhe kur mbajnë radhën që në orët e para të mëngjesit nuk arrijnë dot të tërheqin pensionin, pasi mbarojnë paratë në postë.

Episodi i Plotë – Fiks Fare, 24 Korrik 2024
24/07 21:01
Monitorime/ Çim Pekës nuk i rruhet për SPAK-un – Fiks Fare
24/07 21:00
30 vjet në kemp, prej 3 muajsh ia ndërpresin. Dosja fle në sirtarë! – Fiks Fare
24/07 20:45
Rrota e Fiksit për shkesin e 280 çifteve, i është ndarë vetëm një – Fiks Fare
24/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 23 Korrik 2024
23/07 21:01
Monitorime/ 10 palë mbathje grash, mbahen në një grusht – Fiks Fare
23/07 21:00
Dy shkolla në Sauk ‘makth’ për nxënësit, pa oborr. Bashkia: Zgjidhja këtë vit! – Fiks Fare
23/07 20:45
Rritet numri i divorceve. Cilat janë arsyet? – Fiks Fare
23/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks Fare, 22 Korrik 2024
22/07 21:01
Monitorime/ Shprehje për dashurinë në ditët e sotme ” Të hëngsha b…” – Fiks Fare
22/07 21:00
Mashtrojnë me kurse për të bërë qerpikët ndërkohë që nuk kanë licencë – Fiks Fare
22/07 20:45
Gërma “P” e para në alfabet?! Pushtet, para, parti … me “P” fillojnë. – Fiks Fare
22/07 20:30
Episodi i plote – Fiks Fare, 19 Korrik 2024
19/07 21:01
Monitorime/ Mushkonjat këtë verë janë rritur, janë bërë burra – Fiks Fare
19/07 21:00
Agjencia do i çonte në Angli, u merr paratë dhe s’përgjigjet. Fiksi u kthen lekët! – Fiks Fare
19/07 20:45
Turistët e huaj ‘pushtojnë’ vendin, shqiptarët ikin jashtë. Si ka mundësi? – Fiks Fare
19/07 20:30
Episodi i plotë – Fiks fare, 18 Korrik 2024
18/07 21:01
Monitorime/ Po të pickoi bleta, tërbohu – Fiks Fare
18/07 21:00
Prokuroria dhe gjykata harruan dosjen në sirtar, 35-vjeçari nuk përfitoi nga amnistia! – Fiks Fare
18/07 20:45
Më mirë të të drejtojë një femër apo një mashkull në administratë? – Fiks Fare
18/07 20:30