Asgjësohen municione në Sazan/ Ishulli sot i mbyllur për turistë, anijet lundrojnë 3.7 km larg
08/07/2020 15:32

Në ishullin e Sazanit janë asgjësuar këtë të mërkurë disa predha të luftës së dytë botërore. Operacioni i parashikuar të zgjaste nga ora 9 deri në ora 17 ndaloi të gjitha lundrimet në afërsi të ishullit në një rreze prej 2 miljesh detare ose 3.7 kilometrash. Operacioni për asgjësimin e municioneve të grumbulluara në ishullin e Sazanit u zhvillua nga Forcat e Armatosura. predhat me peshë 50 kilogramë u asgjësuan me shpërthim të kontrolluar në pjesën perëndimore të ishullit ndaj zhurma e tyre nuk është dëgjuar në qytetin e Vlorës. Komanda e Forcës Detare kërkoi qe askush te mos lëvizë ne ishull ndërsa operatoret turisitike që çojnë turiste ne karaburun dhe Sazan nuk duhet t’i afroheshin ishullit gjatë kohës sa zgjat operacioni.

Top News – Ministrja Denaj në Lurë / Zhvillimi i agroturizmit, prioritet
11/08 22:00
Top News – Meta dekreton ligjin/ Për regjistrin e pronareve përfitues
11/08 21:04
Top News – Bashkëpunimi me Jay Santos, Luana Vjollca i zbulon “të gjitha”!
11/08 19:56
Biznesi i luleve të thara/ Shumë njerëz duan ti mbajnë kujtim gjatë gjithë jetës
11/08 19:50
5 viktima dhe 140 raste/ Një 46 vjeçar nga Gjirokastra dhe një 48 vjeçar nga Tirana pa sëmundje
11/08 19:34
Top News – Bashkia e Shkodrës/ Rikonstrukton shkollën ‘Jordan Misja’
11/08 18:54
Top News – Rama poston fotot / Punimet për ndërtimin e rrugëve
11/08 18:35
Top News – Ekstradohet në Kanada/ 39 vjeçari aksidentoi një grua
11/08 17:39
Top News – Numër rekord infektimesh/ 140 raste të reja dhe 5 viktima
11/08 17:13
Gjermania i hap derën te dashuruarve/ Lejon udhëtimet për çiftet që u ndanë nga pandemia
11/08 16:47
Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, ekstradohet drejt Kanadasë 39-vjeçari
11/08 16:23
Covid-19/ MSH: 5 viktima dhe 140 raste të reja
11/08 16:20
Letërsia për fëmijë/ Ndahen çmimet për krijimtarinë për të mitur
11/08 16:08
Gjoba në plazhet e Pogradecit/ Ndëshkohen subjektet që vënë shezlongët më pak se 1 m
11/08 15:41
Në radhë për kimioterapi/ QSUT, pacientët pritën me orë të tëra pa masa antiCovid
11/08 15:40
SPAK kërkon pasuritë e Selajt/ 17 prona në emër të familjarëve me prova nga Holanda
11/08 15:35
Top News – OFL ‘zbarkon’ në Fier/ Pasuria, 4 të dënuar për drogë
11/08 15:29
Gushti i aksidenteve! Ekspertët japin këshilla për të shmangur përplasjet fatale
11/08 15:20
Top News – Marrëveshja me Italinë/ 95 milionë euro për rindërtimin
11/08 14:18
SPAK kërkon sekuestrim pronash/ Kërkesa erdhi nga Holanda. Investimet, para droge
11/08 13:01