Vietnam/ 130 pjesëmarrës në garën e balonave
21/04/2019 21:56

Në Vietnam, nga ngritja e balonave nuk hiqet dorë lehtë, e madje kjo praktikë mbetet mjaft e përhapur edhe mes të rinjve.

Kina po shpon ozonin/ Po lëshon në atmosferë gazin që shkatërron shtresën mbrojtëse
23/05 15:49
Nisin zgjedhjet europiane/ Britanikët dhe holandezët në kutitë e votimit
23/05 15:22
Porche i vjetër në ankand/ Automjeti i rrallë pritet të shitet 20 milionë dollarë
23/05 12:40
Meksikë, ankand me makinat luksoze të konfiskuara
23/05 12:38
Banorët mbrojnë ujëvarën/ Dibër, kundër projektit për HEC në lumin e Setës
23/05 12:37
Parada e Marinës, një javë shfaqjesh në Nju Jork
23/05 12:15
Zgjedhjet europiane: Nervozizëm në Berlin
23/05 12:07
Kompanitë europiane shkelin rregulloret e BE-së
23/05 11:57
“Huawei”, nisin pasojat e para të kufizimeve nga SHBA
23/05 11:53
Një “pub” nga ku mund të dalësh esëll, në Irlandë!
23/05 11:51
Një triko me peshë politike, në prag të zgjedhjeve për PE
23/05 11:49
Kompanitë e mëdha, letër Trumpit: Jo luftë tregtare me Kinën
22/05 18:54
Si nisi konflikti SHBA-Huawei
22/05 18:43
Të majtët, ironi me zgjedhjet/ Die Partei vendos kandidatë me emra nazistësh
22/05 16:51
May, e hapur për një referendum të dytë mbi “Brexit”-in
22/05 15:08
Rreziku për një luftë të re bërthamore, më i madh se kurrë më parë
22/05 12:52
Akuzat ndaj Hungarisë: Nuk u jep ushqim azilkërkuesve
21/05 21:31
Plumb në zarf Salvinit. Kërcënim ndaj ministrit të Brendshëm të Italisë pas protestave kundër tij
21/05 19:46
Vendimi i “Google”, “Huawei”: Preken miliona përdorues
21/05 17:36
Lindje-Perëndim/ Varoufakis, një alternativë për Europën?
21/05 14:37