Orban paralajmëron: Emigracioni përçan BE-në
11/01/2019 15:52

Victor Orban paralajmëron se emigracioni do të përçajë BE-në përpara zgjedhjeve parlamentare. Kryeministri hungarez mbajti konferencën e parë për shtyp të vitit 2019 dhe e përdori këtë rast për të hequr një linjë të qartë mes ideologjive europiane.

I nxehti në Australi rrezikon edhe kafshët në kopshtet zoologjike
16/01 13:15
Sfida e radhës për Mayn, tani përballë mocionit të mosbesimit
16/01 12:54
Divorci me BE-në, Britania futet në territor të panjohur
16/01 12:53
Panairi i makinave në Detroit, vetëm Volkswagen nga Gjermania
16/01 10:37
Dështimi i Mayt, keqardhje nga BE. Juncker: Qartësoni qëllimet! Bie edhe paundi
16/01 10:30
Misioni hapësinor kinez rrit pambuk në hënë
16/01 00:18
Greva e punonjësve të sigurisë në aeroporte, penalizohen mijëra pasagjerë
15/01 23:50
Brexit, Parlamenti britanik rrëzon marrëveshjen e May
15/01 23:41
Problemi i smogut, në Tajlandë ngrihen avionë për të “mbjellë” re
15/01 18:50
“Brexit”, hebrenjtë e Britanisë po kërkojnë pasaporta gjermane
15/01 16:54
Fenomeni i Hënës së përgjakur do të shihet në fundjavë
15/01 14:22
Ekonomia gjermane, rritja më e ulët në 5 vite
15/01 14:15
Indi, mbahet festivali më i madh i zhytjes në ujërat e shenjtë
15/01 14:10
“Brexit”, dita e votimit në Parlament
15/01 12:21
Bora nuk ndalet në Europë, të paktën 26 viktima
15/01 12:11
Mungon shërbimi katering, Trump porosit ushqim “Fast Food”-i për administratën
15/01 11:40
Lindje/ Perëndim – Irani, sfida e madhe e Perëndimit
14/01 15:50
Lutja e eurodeputetëve drejtuar britanikëve: Ju lutemi, qëndroni në BE
14/01 15:34
May paralajmëron: Dështimi i Brexit-it, humbje besimi te demokracia
13/01 14:03
Protesta në Francë, përleshje pranë Harkut të Triumfit
12/01 21:20