Afganistan, viktima nga sulmet talebane
08/11/2012 00:00

Të paktën 5 ushtarë afganë dhe dhjetra të tjerë u plagosën si pasojë e një shpërthimi në afërsi të një baze ushtarake në provincën lindore Lagman.

Evropa rrezikohet nga thatësira
26/04 12:55
Organoja e madhe e Notre Dame i shpëton zjarrit
26/04 12:20
Një sapun kundër malarjes
26/04 12:18
Biden për President. Ish-zv/Presidenti i SHBA shpall synimet për Shtëpinë e Bardhë
26/04 10:06
Takimi Putin-Kim. Kritika SHBA-së nga Koreja e Veriut
26/04 10:04
“OrchKids”, për të ndryshuar imazhin “e dhunshëm” të Baltimorës
25/04 20:02
Putin: Kim Jong-un udhëhiqet nga interesat kombëtare
25/04 20:00
Mbani fëmijët larg ekranit! OBSH: Nën një vjeç, asnjë minutë!
25/04 19:43
Të persekutuar nga Pakistani, refugjatët myslimanë fshihen edhe në Sri Lanka
25/04 18:41
Biden për president, e treta “e vërteta” vjen pas vdekjes së të birit
25/04 15:28
Piloti polak dhuron spektakël, ul avionin në skelën e ngushtë
25/04 14:25
“Miu me çadër”, shfaqet në Tokio
25/04 13:12
Zjarre në Skandinavi, frikë për verën që po vjen
25/04 12:47
Kim-Putin, shtrëngim duarsh në Vladivostok
25/04 12:44
“Një rrip, një rrugë”/ Nis forumi 3 ditor në Pekin
25/04 12:22
Rreziku i fruthit/ 170 milionë fëmijë të pavaksinuar
25/04 12:05
Pakistani, “toka e dëlirësisë”. Turistët: Të thuhet e vërteta mbi këtë vend
24/04 22:51
Masakra në Sri Lanka, presidenti kërkon dorëheqjet e para të zyrtarëve
24/04 20:21
“Hajduti” i kërkon “Apple”-it një miliard USD. Studenti u arrestua gabimisht
24/04 20:20
Kim Jong-un shpreson shumë. Moska, pro “denuklearizimit” si Uashingtoni?
24/04 20:18