Top News – Zgjedhjet në Maqedoni/ Votojnë të sëmurët me Covid
13/07/2020 12:19

Në Maqedoninë e Veriut votojnë sot 716 persona të prekur nga Covid 19 dhe ata që janë në vetizolim. Ky shënon dhe fillimin e votimit tre ditor për zgjedhjet e pesta të parakohshme në vend që prej pavarësisë. Këto janë votimet më specifike deri tani duke pasur parasysh gjendjen e krijuar prej pandemisë së koronavirusit dhe masat që duhen respektuar si nga ana e qytetarëve me mbajtje të maskës e distancës sociale, ashtu edhe nga ana e anëtarëve të këshillave zgjedhorë, vëzhguesve dhe gjithë atyre që janë të përfshirë në proces. Nesër votojnë të sëmurët, te burgosurit e personat në arrest shtëpie ndërsa të mërkurën, mbahen votimet e përgjithshme.

Top News – Vuçiç konfirmon takimin në Uashington: Nuk mund ta refuzojmë
14/08 10:47
Top News – Greqi, shtohen rastet/ 204 raste të reja dhe 5 viktima
13/08 20:29
Top News – Zaev merr mandatin për qeverinë/ Ende e paqartë marrëdhënia me BDI e Ali Ahmetit
13/08 15:24
Top News – Maqedonia e Veriut/ Ende e paqartë hapja e shkollave
12/08 19:21
Top News – Marrëveshja për detin/ Greqia kërkon rinisjen e bisedimeve
11/08 12:54
Greqi, numri më i lartë i të prekurve/ 203 të infektuar në 24 orë. Një person humbi jetën
10/08 12:21
Greqi/ Shkon në 5 numri i viktimave nga moti i keq
09/08 20:05
Top News – 5 të vdekur, mes tyre një foshnje/ Stuhia në ishullin grek
09/08 19:11
Top News – Maqedoni e Veriut/ Rriten sërish infektimet me Covid
08/08 22:45
Top News – Ligji për UÇK-në/ Reagon Vuçiç e ndërkombëtarët
07/08 15:43
Top News – Covid-19, qeveria e Malit të Zi: Shqipëria në listën “e verdhë”
07/08 12:16
Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
05/08 00:33
Mali i zi, shqiptarë janë të ndarë/ Do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh
01/08 19:45
Top News – Situata nga Covid/ Maqedoni e Veriut, 7 viktima
01/08 19:32
Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07 21:40
Emigrantët në rradhë për pashaportat/ Sërish kaos para ambasadës shqiptare në Athinë
31/07 13:00
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel
30/07 12:12
Top News – Zëdhënësi BE/ S`ka ultimatum për Beogradin!
29/07 20:46
Zbutet tensioni greko-turk
29/07 14:51
Top News – Tensione në Ballkan/ Serbia kërkon avionë ushtarakë
27/07 20:25