Top News – Vuçiç ‘rindez’ zjarrin në Kosovë!/ Osmani, akuza nga Tirana pas tensioneve në Veri
06/12/2022 20:20

Tensionet në Kosovë pushtuan të martën samitin e vendeve të BE dhe Ballkanit Perëndimor, dukë bërë që presidentja Vjosa Osmani të mbyllte vizitën dhe të kthehej në Prishtinë. Edhe pse erdhi në Tiranë për të disktuar me vendet e unionit për planet e Kosovës për të aplikuar për anëtarësim në BE, presidentja u detyrua të përsëriste thirrjet për qetësi në Veri pasi serbë të maskuar sulmuan zyrat e KQZ me armë dhe lëndë shpëthyese.

Top News – A e ka ftuar Kurtin Shtëpia e Bardhë!/ Liderët e opozitës në SHBA për paktin me Serbinë
29/01 13:32
Top News – ‘Vuçiç po humbet Kosovën paqësisht’!/ Ish-presidenti serb kundër planit franko-gjerman
29/01 12:32
Top News – Në pranga 4 hajdutët shqiptarë/ Dobësi Rolex-at, 200 mijë euro në 5 muaj
28/01 22:46
Top News – Duan ta kthejnë Maqedoninë nën ndikimin rus!/ Borisov – Shkupi dhe Tirana shpejt në BE!
28/01 19:12
Top News – Rama-Me Vuçiç ndahem për Kosovën/ ‘Jam mik edhe i Sorosit, edhe i Erdoganit’
28/01 14:04
Top News – Asgjë tjetër përveç njohjes! Kosovë, opozita: Propozimi i BE, i papranueshëm
27/01 14:44
Top News- Daçiç kërkesë Turqisë ‘kundër’ Kosovës/ ‘Përdorni ndikimin tuaj, të zbatohen marrëveshjet’
26/01 17:37
Top News – Veriu i Kosovës ende pa policë / Shtyhet afati i konkursit për komunitetet jo shumicë
26/01 14:08
Top News – Sofja dhe Shkupi sërish në ‘llogore’/ Bullgaria tërheq ambasadorin nga Maqedonia e Veriut
26/01 12:57
Top News – Vuçiç pranë njohjes së Kosovës!/Presidenti përgatit terrenin për marrëveshje
25/01 19:47
Top News – Si po e kërcënon BE Vuçiç për Kosovën/ ‘Do kthejmë vizat dhe do të heqim investimet’!
25/01 17:55
Top News – ‘Bombë’ politike në Greqi!/ Mitsotakis ‘testohet’ pas skandalit të përgjimeve
25/01 16:03
Top News – Arrati si në filma, shqiptari e greku kundërvajtje në autostradë
25/01 15:06
Top News – Të gjithë kërkojnë Asosacionin…! Pas SHBA, edhe Gjermania: Të hidhen hapa përpara
25/01 14:50
Top News- Vrau ‘Amerikanin’, kapet në Greqi 38-vjeçari shqiptar
25/01 10:56
Top News – SHBA ‘presion’ Kurtit: Prano planin franko-gjerman
25/01 10:47
Top News – Asociacioni, pastaj pakti me Serbinë!/ SHBA nis punën, Kryeministri Kurti kundër
24/01 20:36
Top News – Ekzekutohet veterani i UÇK/ Vrasje, 300 mijë euro rryshfet e lidhje me politikën
24/01 16:58
Top News – Anijet e NATO pranë Shqipërisë!/ Luftanije amerikane dhe turke në Adriatik
24/01 16:54
Top Channel/ Serbët në Mitrovicë, protestë kundër Vucicit: “Por nuk duam as policët e Kosovës”!
24/01 12:10