Top News – Vidhnin banesa në kryeqytet/ Policia jep detajet për shkatërrimin e grupit kriminal
13/04/2021 13:04

Policia e Tiranës ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e zhvilluar ditën e djeshme në zonë e Liqenin të Thatë në Tiranë ku mbetën të arrestuar 5 persona, pjesëtarë të një bande që vidhte nëpër banesa. Në pranga kanë rënë Dorjan Lamani (Qirjazi), Klodian Çypi, Halil Topalli, Redian Begaj dhe Dajvid Dosti. Sipas uniformave blu në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë kapur në flagrancë menjëherë pas kryerjes së vjedhjes në një banesë te kompleksi i vilave pas qendrës tregtare “TEG”, ku kanë marrë një shumë të konsiderueshme në euro, bizhuteri dhe sende të tjera me vlerë. Ata akuzohen për “Vjedhje me pasoja të rënda” e kryer në bashkëpunim “Sigurimi i mjeteve për vjedhje”, “Mbajtja pa leje e armëve, armëve shpërthyese dhe e municionit” dhe “Grupi i strukturuar kriminal”. Nga hetimet e deritanishme rezulton se këta persona, pasi siguronin informacione dhe piketonin banesa ku kishte shuma parash dhe bizhuteri, organizonin dhe kryenin vjedhjen e tyre. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë për zbardhjen e plotë te ngjarjeve të tjera në të cilat mund të jenë të përfshirë këta persona.

Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29
Top Channel/ Policia, kundër ndërtimeve pa leje/ Rama: Pse kapni një mur në male dhe asnjë…
14/05 15:26