Top News – Vetëm një qark pa virus/ Më pak testime, por shumë infektime…
23/07/2021 20:39

Numri i rasteve të reja me Covid të raportuara në 24 orët e fundit mbetet i lartë. 31 persona kanë rezultuar pozitiv, sipas Ministrisë së Shëndetësisë, ndërkohë që në krahasim me një ditë më parë, ku u regjistruan 34 raste, janë kryer rreth 1 mijë testime më pak. Në 24 orët e fundit, fatmirësisht, nuk ka patur asnjë viktimë nga koronavirusi, cka përbën një lajm të mirë, ndërkohë që në total në të gjithë vendin janë 254 raste aktive. Vetëm gjashtë janë pacientët e shtruar në spitalin infektiv. Dibra ndërkaq mbetet qarku i vetëm në vend pa asnjë rast të koronavirusit. Ministria e shëndetësisë i ka bërë sërish apel qytetarëve që të vaksinohen për tu mbrojtur nga covid 19, në cdo qendër shëndetësore dhe pikë vaksinimi. Vazhdojnë sipas saj ditët e hapura të vaksinimit, deri të dielën, dhe të gjithë qytetarët mbi 18 vjec mund të paraqiten për të marrë dozën e parë. Apeli për vaksinim përsëritet në vijimësi nga ministria, kjo edhe për shkak të frikës nga varianti Delta, që ende nuk është konfirmuar në vendin tonë por që ekspertët e shohin të rrezikshëm për shkak se është shumë më infektues se variantet e mëhershme të koronavirusit të ri.

Top Channel/ Ti Raporton! Masakër mjedisore në Durrës, priten pisha dhe plepa shekullorë
18/09 18:39
Top News – Edhe pesë viktima të tjera/ 849 raste të reja në 24 orë, kryeson Tirana
18/09 18:31
Top News – Pa patentë dhe ‘tapë’ në timon/ Policia arreston 10 shoferë, qindra gjoba
18/09 18:31
Top Channel/ Rama krijon “ministrinë” për kontrollin e informacionit
18/09 18:16
Top Channel/Elhaida Dani ndez koncertin e Ermal Metës në “Air Albania”pamjet që s’duhet t’i humbisni
18/09 18:05
Top News – ‘Ish-drejtori grabiti 100 mln €’/ A janë këto taksat që Bankers nuk i ka paguar shtetit?!
18/09 17:59
Top Channel/ Pa patentë dhe tapë në timon, 10 shoferë të arrestuar në 24 orë
18/09 16:57
Top News – Përfundon regjistrimi fillestar/ Kadastra shqiptare në zonën e Balldres, në Elbasan
18/09 16:39
Top News – Autostrada ‘mbulohet’ nga tymi/ Levan-Lushnje, digjen pemët dekorative anës rrugës
18/09 16:33
Top News – Nën tokë që nga e mërkura/ Vazhdon puna për gjetjen e minatorit të bllokuar
18/09 16:32
Top News – ‘T’i rrisim vlerat qytetit’ / Kryebashkiaku Veliaj, në ditën botërore të pastrimit
18/09 15:31
Top News- Rrogë deri 18 vjeç/Fëmijëve të mjekëve që humbën jetën nga Covid-19
18/09 15:29
Top Channel/Një inxhiniere me aftësi të kufizuar,protesta e Xhensilës, e vetmja e klasës e papunë
18/09 15:26
Top Channel/Dita botërore e pastrimit, Bashkia Tiranës organizon vullnetarët
18/09 15:24
Top News – Aksident tragjik në Lushnje / Makina përfundon në kanal, humb jetën 44 vjeçari
18/09 15:18
Top Channel/Dita e 4 bllokuar nëntokë.Bulqizë,ende pa sukses kërkimet për minatorin brenda galerisë
18/09 15:10
Top News-Certifikatat e vaksinimit shiten në internet-Greqia tronditet nga një tjetër skandal
18/09 14:58
Top News- Delta ‘mbërthen’ Ballkanin/ 40% të shtruarve në Maqedoninë e Veriut ndërrojnë jetë
18/09 14:33
Top News – Skenar si në filma, u zhduk në Pukë / …Gjendet i gjallë pas 9 muajsh biznesmeni italian
18/09 14:30
Top Channel/ Me 30 minuta reshje shiu, përmbyten rrugët e Bulqizës
18/09 14:26