Top News-U dogj nga flakët e zjarrit/Tragjike, humb jetën 59 vjeçari në Kavajë
26/09/2021 22:47

Një ngjarje e rëndë është regjistruar këtë të dielë në fshatin Stërbeg të Kavajës. Një 59 vjecar humbi jetën, pasi u dogj nga flakët e zjarrit që kishin përfshirë pemëtarinë e tij. Bëhet fjalë për shtetsin Ruc Peza. Burimet policore bënë me dije se, viktima ka tentuar të shuajë zjarrin që kishte rënë në tokën e tij, bashkë me disa banorë të tjerë të fshatit, për pasojë është djegur nga flakët dhe ka ndërruar jetë. Ishte njëri nga banorët ai që I tregoi policisë momentin kur gjeti 59 vjecarin pa shenja jete. Nga njofitmi zyrtarë I policisë bëhet me dije se zjarri ka përfshirë pronën e 59 vjevcarit rreth orës 14;50. Sipas uniformave blu, Peza është djegur në gjymtyrët e poshtme dhe është asfiksuar nga tymi. Për pasojë dhe ka humbur jetën. Trupi I viktimës ndodhet në morgun e spitalit të Durrësit, ndërsa familjarë dhe të afërmit e tij kanë hapur dyert e morgut. Burime nga të afërt thanë se viktima në mbrëmje do të nisej për në Itali së bashku me njërin nga djemtë e tij, pasi atje jeton bashkë me familjen. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe përcaktimin e shkakut të zjarrit që u fik vetëm nga zjarrfikëset

Top Channel/ Ekzekutimi i 57 vjecarit në Fier, u qëllua nga afër me 18 plumba/ Shoqërohen 15 persona
25/10 11:43
Top News – Rama publikon videon/ Gati blloku i ri i banimit në Kavajë
25/10 11:43
Top News – U kapën me viza e pasaporta false / Ndalohen 4 shtetas të huaj në Portin e Durrësit
25/10 11:19
Top Channel/ “Fermat” e Bitcoin në Shqipëri/ Harxhojnë shumë energji, ndaj e vjedhin dhe zbulohen
24/10 21:05
Top Channel/ Shfaqen veprat e Fishtës në Shkodër! Interpreton Roza Anagnosti, teatri pa drita
24/10 20:52
Top Channel/ Interes për arsimin profesional! Bizneset kërkojnë punëtorë që në bankat e shkollës
24/10 20:41
Top Channel/ Amerikania 50-vjeçare u dashurua me një 35-vjeçar nga Skrapari
24/10 20:34
Top Channel/ Reforma e dytë, korrigjues! PD përgatit propozimin e ri administrativ territorial
24/10 20:25
Top Channel/Turistët e lirë nga lindja, nuk shpenzojnë shumë, vijnë nga vende me të ardhura të pakta
24/10 20:21
Top News – ‘Ndryshimet kushtetuese të domosdoshme’ / Basha-Të ndahet politika nga krimi
24/10 20:13
Top Channel/ Ngadalësohet fiskalizimi i bizneseve, ekspertët tregojnë problemet
24/10 20:12
Top Channel/ Vaksinimi i fëmijëve nis më 1 nëntor, çfarë mendojnë prindërit?
24/10 20:02
Top Channel/ I riu u burgos për përdhunim, pas 2 muajsh denoncuesja rezultoi e virgjër
24/10 19:57
Top News-Bie numri i viktimave nga Covid 19 / Ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orë në vend
24/10 19:56
Top Channel/ Fqinjët denoncojnë dhunën! Bashkëshorti del në gjyq, gruaja e mbron: U vetëplagos
24/10 19:54
Top Channel/ Dy orë luftë me grabitësit, biznesmeni tregon si i vodhi banda e hajdutëve
24/10 19:50
Top News-E torturuan dhe i vodhën 100 mijë euro / Reagimi i PD për biznesmenin e Krujës
24/10 17:58
Top News-Beccetti përfundon në Kushtetuese / PD-Shqiptarët do të paguajnë 120 milionë euro
24/10 17:44
Top Channel/”Policia e Shtetit!”/Grabitësit u shtirën si policë,intervista e plotë me biznesmenin
24/10 17:30
Top Channel/ Makina inteligjente dhe radari “Patrol” kapin shkelësit/ Gjobiten 87 shoferë
24/10 17:11