Top News – U arratis nga burgu/ Greqi, shqiptari kapet me heroinë
14/07/2020 11:25

Një shqiptar 43 vjeçar që kishte dalë me leje nga burgu në Greqi dhe nuk ishte kthyer më duke u arratisur, ka rënë sërish në prangat e policisë helene, këtë herë edhe si pjesë e një grupi narkotrafiku. Agim Margegaj është kapur në një shtëpi në Artemidë, një fshat pranë Athinës me mbi 5 kilogramë heroinë, si pjesë e një grupi që trafikonte drogë nga Shqipëria në Greqi. Shqiptari 43 vjeçar është dënuar në Greqi me burgim të përjetshëm për vrasje me dashje, tentativë vrasje më shumë se njëherë, grabitje ne bashkëpunim, armëmbajtje pa leje, përdorim arme. Ai mori leje për të dalë nga burgu disa ditë, por u arratis duke mos u kthyer më. Gjatë një operacioni ditën e hënë në mbrëmje policia greke bëri të mundur ndalimin e tij ku u kap me mbi 5 kg e 50 gramë heroine dhe një krehër fishekë. Policia ka njoftuar se është në kërkim të makinës një furgon tip Benz që dyshohet se ka bërë transportin e drogës nga Kakavija në Artemida, Athinë. Agim Margegaj është person me të kaluar kriminale edhe në vendon tonë pasi Gjykata e Lezhës e ka dënuar në mungesë me 35 vite burg për vrasje.

Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
05/08 00:33
Mali i zi, shqiptarë janë të ndarë/ Do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh
01/08 19:45
Top News – Situata nga Covid/ Maqedoni e Veriut, 7 viktima
01/08 19:32
Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07 21:40
Emigrantët në rradhë për pashaportat/ Sërish kaos para ambasadës shqiptare në Athinë
31/07 13:00
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel
30/07 12:12
Top News – Zëdhënësi BE/ S`ka ultimatum për Beogradin!
29/07 20:46
Zbutet tensioni greko-turk
29/07 14:51
Top News – Tensione në Ballkan/ Serbia kërkon avionë ushtarakë
27/07 20:25
Top News – Pas Luginës së Preshevës, bashkojnë forcat për zgjedhje edhe shqiptarët e Malit të Zi!
26/07 15:50
Top News – Vuçiç për njohjet/ Do vazhdojmë fushatën nëse Kosova…
26/07 15:12
Top News – Punonjësit sezonale/ Greqia shtyn lejet deri në 31 dhjetor
26/07 12:16
Top News – Maqedonia e veriut/ 9 viktima të reja nga koronavirusi
25/07 18:42
Top News – Maqedonia e veriut/ Çertifikohet rezultati i zgjedhjeve
25/07 18:37
Talat Xhaferi në infektiv/ S’dihet nëse Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut është me Covid-19
25/07 12:18
Ditë zie në Greqi për Shën Sofinë/ Kumbim kambanash kur nisi falja e besimtarëve myslimanë
25/07 12:15
Tensionet Greqi-Turqi/ Mitsotakis takohet me Tsipras, reagon edhe Macron
24/07 04:15
Bild: Merkel ndaloi luftën/ Tensionet Turqi-Greqi, Mitsotakis bisedon me Putin për krizën
23/07 13:10
Top News – Dialogu, Vuçiç: Amerikanët nuk janë “dorëzuar”
23/07 12:13
Top News – Rëndohet sërish bilanci/ Maqedoni, 10 viktima nga covid
22/07 18:04