Top News – Turqia kërcënon me luftë Greqinë/ ‘Tërhiquni nga ishujt ose do t’ju vijmë natën’!
07/12/2022 20:06

Tensionet mes Greqisë dhe Turqisë janë shtuar sërish të mërkurën, pasi ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavushoglu ka kërcënuar me luftë Athinën zyrtare. Ai përsëriti edhe njëherë kërkesën që Greqia të largonte praninë ushtarake nga ishujt e Egjeut. “Nëse Greqia nuk tërhiqet nga ishujt, ne do të bëjmë gjithçka që është e nevojshme”, kërcënoi Çavushoglu

Top News – ‘Bëjini presion Vuçiç, jo Kurtit’!/Osmani thirrje SHBA dhe aleatëve perëndimorë
31/01 16:39
Top News – Nuk e duam ‘Asosacionin’! Në ambasadë diskutohet, në shesh protestohet
31/01 14:13
Top News – Frikë për përplasje Maqedoni-Bullgari!/ DASH thirrje për qetësi pas incidenteve
31/01 13:28
Top News – Sot diskutohet për Asociacionin! SHBA mbledh tryezën, mungon Albin Kurti
31/01 12:03
Top News – Shtet serb brenda Kosovës!/ Veriu me flamurin, qeverinë e buxhetin e tij
30/01 15:57
Top News – ‘Çmendet’ Presidenti kroat /‘Kosova iu aneksua Serbisë nga ndërkombëtarët’
30/01 15:24
Top News – SHBA, ‘përjashton’ Kurtin / Ambasada s’e fton në diskutimet për asociacionin
30/01 13:50
Top News – Rrëzohet në Jon avioni ushtarak!/ Ushtria greke në kërkim të pilotëve
30/01 13:38
Top News – Vuçiç në rrezik!/ Serbët nuk e falin për paktin më Kosovën
30/01 12:52
Top News – Kur Vuçiç u shpall ‘non grata’ nga BE… / Publikohet dokumenti i 1999, iu ndalua hyrja
30/01 11:32
Top News – Është koha për Asociacionin! Këmbëngul SHBA: Duhet ndërprerë cikli i krizave
30/01 11:23
Top News – Veto nga Bullgaria për integrimin!/ Osmani- Nuk mund të mohoni identitetin maqedonas
29/01 16:21
Top News – Mali i Zi në BE në 2025-ën!/ Si u destabilizua ‘ylli në ngritje’ i Ballkanit
29/01 14:30
Top News – A e ka ftuar Kurtin Shtëpia e Bardhë!/ Liderët e opozitës në SHBA për paktin me Serbinë
29/01 13:32
Top News – ‘Vuçiç po humbet Kosovën paqësisht’!/ Ish-presidenti serb kundër planit franko-gjerman
29/01 12:32
Top News – Në pranga 4 hajdutët shqiptarë/ Dobësi Rolex-at, 200 mijë euro në 5 muaj
28/01 22:46
Top News – Duan ta kthejnë Maqedoninë nën ndikimin rus!/ Borisov – Shkupi dhe Tirana shpejt në BE!
28/01 19:12
Top News – Rama-Me Vuçiç ndahem për Kosovën/ ‘Jam mik edhe i Sorosit, edhe i Erdoganit’
28/01 14:04
Top News – Asgjë tjetër përveç njohjes! Kosovë, opozita: Propozimi i BE, i papranueshëm
27/01 14:44
Top News- Daçiç kërkesë Turqisë ‘kundër’ Kosovës/ ‘Përdorni ndikimin tuaj, të zbatohen marrëveshjet’
26/01 17:37