Top News-Tragjedia me familjen në Astir / Del ekspertiza, djali i sëmurë i vuri flakën banesës
20/10/2021 18:50

Detaje të reja janë zbuluar nga ngjarja e rëndë e disa ditëve më parë, ku si pasojë 62 vjecarja Hava Osmënaj humbi jetën pasi u hodh nga kati I tretë I pallatit bashkë me të birirn e saj, I cili fatmirësisht I mbiejtoi plagëve të marra dhe ndodhet në spital. Banesa e tyre u përfshi nga flakët dhe si pasojë e shmnagies së tyre Hava dhe djali I saj, Kodiani I cili vuan nga sëmundje mendore, u hodhën nga kati I tretë për ti shpëtur flakëve. Gjatë hetimeve për të zbuluar si ndodhi ngjarja, ekspertiza ka sqaruar se ka qenë 36-vjeçari Klodjan Osmënaj ai që i ka vënë flakën shtëpisë në mesin e kuzhinës duke i marrë jetën nënës së tij më pas. Ekspertët zjarrfikës kanë zbuluar se ka qenë vetë 36 vjecari ai që ka mbledhur rroba dhe sende në kuzhinë dhe i ka vene flakën. Pasi flakët kanë nisur të përhapen me shpejtësi ai është hedhur nga ballkoni, e bashkë me të edhe nëna e tij Hava Osmënaj. Grupi hetimor bën me dije se dëshmnia e djalit është e pamundur të sigurohet, pasi ai është ende I shtruar në spitalin e Traumës dhe është në gjendje të rëndë shëndetëore. Ngjarja u regjistrua disa ditë më parë në zonën e Astirit në Tiranë. Pasi pritën 45 minuta për ndihmë nga Zjarrfikësit, ata u hodhën nga kati i tretë i banesës.

Top Channel/ Fushata e vaksinimit anticovid, Manastirliu: Thelbësor për festa më të sigurta!
08/12 11:26
Top Channel/ Shoferi humb kontrollin e mjetit në Bulqizë, makina kthehet përmbys në rrugë
08/12 10:44
Top Channel/ Prishja e pazareve të drogës, kapen 4 persona që planifikonin të bënin vrasje në Tiranë
08/12 10:37
Top Channel/ Fier, dyshohet se vodhën naftë bruto, shoqërohen në polici shoferët e autoboteve
08/12 09:54
Top News-‘Unë vetëm ujisja kanabisin’ / Çfarë tha në gjykatën angleze i riu shqiptar
07/12 21:35
Top Channel/ Dritat shumëngjyrëshe ‘pushtojnë’ Burrelin/ Nisin përgatitjet për Vitin e Ri
07/12 21:29
Top Channel/ Zjarr në katin e parë të një pallati në Tiranë, shpëton për fat 39-vjeçarja
07/12 21:11
TopNews-Gjyqtari italian që i shpëtoi atentatit/Flet për shqiptarin misterioz ekspert i eksplozivëve
07/12 21:07
Top News-Nga Toto Riina te mafia e sotme / Rrëfimi i rrallë i gjyqtarit Italian
07/12 20:50
Top News- Shqipëria, gati trupa në Ukrainë / Praglufta, me SHBA bashkohet edhe Kosova
07/12 20:21
Top Channel/ Rindërtohet kulla e kalasë/ Durrës, u dëmtua nga tërmeti
07/12 19:55
Top Channel/ 12 vjeçari i “arrestuar” 67 herë/ Të mitur përfshihen në vjedhje për të blerë drogë
07/12 19:50
Top Channel/ Protestë kundër plehrave në Përmet/Banorët e Piskovës zënë rrugën: Mos na i sillni afër
07/12 19:48
Top Channel/ Omicron mund të ketë mbërritur/ Pritet ende konfirmimi nga laboratori i Berlinit
07/12 19:40
Top Channel/ “PD është gati për zgjedhje”/ Numri dy i PD fajëson Metën për zgjedhjet e 2019
07/12 19:36
Top Channel/ Meta del kundër Kushtetueses/ Vendimi i gjykatës konsiderohet shkelje e rëndë
07/12 19:31
Top News- Zgjedhjet, akuza për Kushtetuesen / Presidenca, argumentet pse nuk është dakord
07/12 19:00
Top Channel/ Yuri Kim: Restaurimi i murit antik në Durrës, pasuri e jashtëzakonshme për vendin
07/12 18:35
Top News-Ligji për kriptomonedhat / Shqipëria ka firmosur, por tregu ende mister
07/12 17:54
Top News-Masa shtesë për festat e fundvitit!/Ende nuk ka një vendim nga Komiteti Teknik
07/12 17:53