Top News – Shoferi që ‘ka’ sekretin e Lady D/ Fiat uno u përplas me Mercedes-in para tragjedisë
24/06/2021 16:52

Javën që vjen, “gruaja më e famshme e botës” do të mbushte plot 60 vjeç. Për të analizuar ditët e fundit të Dianës, Mail Online ka folur më një numër të konsiderueshëm dëshmitarësh thelbësorë dhe anëtarë të rrethit të brendshëm , shumë prej të cilëvë nuk kanë folur më parë. Kështu, një prej tyre wshtw shoferi i një makine misterioze Fiat Uno, që thuhet se është përplasur me Mercedezin e Lady Diana-s vetëm pak sekonda para se kjo e fundit të përfshihej në tragjedi. Për shumë, kjo është pjesa e fundit që mungon në “puzzle”-in, që është vdekja e bujshme e Dianës. Dhe, për të vendosur në vend pjesën e fundit të enigmës, është kontaktuar Le Van Thanh, një bodybuilder francez me origjinë vietnameze. Kur vdiq Diana, ai ishte një shofer taksie 22-vjeçar dhe zotëronte një Fiat Uno të bardhë, identik me makinën që goditi Mercedes-in e Princeshës së Uellsit përpara përplasjes fatale, që vrau Dianën, bashkë me shoqëruesin e saj Dodi Fayed dhe shoferin Henri Paul. Diana vdiq nga dëmtime të mëdha kur limuzina e saj Mercedes S820 u përplas në tunelin e Pont de l’Alma me një shpejtësi prej 80 km/h. Megjithatë ishte një tjetër makinë që u përfshi e para në aksidentin katastrofik. Sipas hetimeve, ka pasur një përplasje shumë të vogël më përara, që ka shkaktuar zinxhir atë që ndodhi më pas. Megjithatë dëshmitari që të gjithë presin, nuk foli kurrë, ose të paktën nuk e pranoi kurrë që ishte aty atë natë, dhe aq më pak të drejtonte Fiat Uno-n, që thuhet se është përplasur me Mercedesin e Lady Diana-s.

Top Channel/ Brezi i rrezikuar koralor i Australisë nuk merr mbrojtjen e UNESCO
23/07 22:37
Top Channel/ Zonja e parë Jill Biden vjen të takojë perandorin japonez Naruhito
23/07 22:36
Top Channel/ 10 vjet nga vdekja e kantautores britanike Amy Winehouse
23/07 22:36
Top News – Erdogan flet me vështirësi/ Dalin pamjet, dyshime për kancer dhe epileps
23/07 22:32
Top News – ‘Skanohet’ planeti Mars/ Shkencëtarët kan tani të dhëna të sakta
23/07 22:26
Top News – Shembet ura në Siberi/ Bllokohet hekurudha më e gjatë në botë
23/07 22:25
Top News – Tragjedi pranë ishullit grek/ Mbytet anija me emigrantët afër Kretës
23/07 22:23
Top News – Shpejtësia i bën gropën shqiptarit/ Kapet në makinë me 2 mln euro kokainë dhe një rumune
23/07 20:38
Top News – Italia sërish nën kufizime/ Qeveria merr masa të reja pas rritjes së infektimeve
23/07 20:36
Top Channel/ Infektohen edhe të vaksinuarit/ SHBA, autoritetet paralajmërojnë për Delta-n
23/07 20:32
Top Channel/Shfaqet variant ri në Angli/Vaksinat Pfizer & AstraZeneca të afta kundër variantit delta
23/07 19:30
Top News – ‘Delta më i ashpër se Covid-19’/ Drejtoresha amerikane ngre alarmin, kërkon vaksinim
23/07 18:02
Top Channel/ Hamburg, shpërthen revolta në aeroport-16 makina policie për të qetësuar shqiptarët!
23/07 15:52
Top Channel/ U mbrojt 9 muaj nga Covid, e përplas kamioni ditën që del nga shtëpia
23/07 15:36
Top Channel/ U lye me baltë gjatë përmbytjeve, pushohet nga puna gazetarja gjermane!
23/07 15:18
Top Channel/ Nisin Lojrat Olimpike të Tokios, ceremoni madhështore me stadiumin bosh!
23/07 15:05
Top Channel/ Tornadoja e rërës ndjek arbitrin në fushë, komentatori s`i beson syve!
23/07 14:48
Top Channel/ Furgoni bie nga 6 metra lartësi, dëshmitarët: “Shoferi po e lëvizte kokën cuditshëm”!
23/07 14:03
Top News-Të shtëna pranë Shtëpisë së Bardhë/ Plagosen 2 persona, alarmohen klientët e restorantit
23/07 13:59
Top Channel/ Një javë luftë me ariun, policia shpëton burrin e sfilitur!
23/07 13:57