Top News – Sërish kokainë në Portin e Durrësit/ Ishte fshehur në kontejnerët e një kompanie frutash
23/07/2021 22:28

6.5 kilogramë kokainë janë sekuestruar në Portin e Durrësit. Sipas uniformave blu lënda narkotike është sekuestruar në kuadër të operacionit “Rada” të nisur që në datë 13 korrik të këtij viti. Si rezultat i kontrollit të imtësishëm, në një nga kontenierët u gjetën dhe u sekuestruan rreth 6.5 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar kokainë. Bëhet fjalë për kontenierin e të njëjtës kompani, “Alba Exotic Fruit”. Kokaina ishte e fshehur në një nga kapakët e një prej dhjetë kontejnerëve që u skanuan. Kokaina ishte e ndarë në katër pako dhe ishte ngjitur në kapakun e një prej dhjetë konteinerëve që sjellin banane nga Ekuadori. Kujtojmë se më 13 korrik u ndalua një kamion me banane në portin e Durrësit brenda të cilit u gjetën 12 kg kokainë, e ardhur nga Ekuadori. Lënda narkotike ishte e ndarë në 14 pako dhe ishte e fshehur në pjesën e brendshme të kontejnerit. Deri më tani në prangat e Policisë ka përfunduar shoferi i kamionit që kishte shkuar për të marrë dërgesën; Barjon Gumeni, një prej pronarëve të kompanisë ndërsa në kërkim është shpallur pronari tjetër, Eduart Dauti. “Alba Exotic fruit” është një kompani me seli në Kombinat, Tiranë, dhe operon në treg që nga viti 2011.

Top Channel/ Krim i dyfishtë në familje/ 58-vjeçari vret bashkëshorten dhe veten në Divjakë
18/09 19:48
Top Channel/ Një inxhiniere me aftësi të kufizuar/ Protesta e Xhensilës, e vetmja e klasës e papunë
18/09 19:48
Top Channel/ Shëndeti, qeveria shumë pak fonde/Shqipëria, 103 € për person. Italia shpenzon 4 mijë €
18/09 19:47
Top Channel/ Në çadër ndërsa dimri po vjen/ Belsh, shpërthimi i bombolës shkrumboi banesën
18/09 19:46
Top Channel/ “Prodhimet nuk po na shiten”/ Familja e fermerëve në Lushnje: Djemtë po ikin në emigrim
18/09 19:42
Top Channel/ Ti Raporton! Masakër mjedisore në Durrës, priten pisha dhe plepa shekullorë
18/09 18:39
Top News – Edhe pesë viktima të tjera/ 849 raste të reja në 24 orë, kryeson Tirana
18/09 18:31
Top News – Pa patentë dhe ‘tapë’ në timon/ Policia arreston 10 shoferë, qindra gjoba
18/09 18:31
Top Channel/ Rama krijon “ministrinë” për kontrollin e informacionit
18/09 18:16
Top Channel/Elhaida Dani ndez koncertin e Ermal Metës në “Air Albania”pamjet që s’duhet t’i humbisni
18/09 18:05
Top News – ‘Ish-drejtori grabiti 100 mln €’/ A janë këto taksat që Bankers nuk i ka paguar shtetit?!
18/09 17:59
Top Channel/ Pa patentë dhe tapë në timon, 10 shoferë të arrestuar në 24 orë
18/09 16:57
Top News – Përfundon regjistrimi fillestar/ Kadastra shqiptare në zonën e Balldres, në Elbasan
18/09 16:39
Top News – Autostrada ‘mbulohet’ nga tymi/ Levan-Lushnje, digjen pemët dekorative anës rrugës
18/09 16:33
Top News – Nën tokë që nga e mërkura/ Vazhdon puna për gjetjen e minatorit të bllokuar
18/09 16:32
Top News – ‘T’i rrisim vlerat qytetit’ / Kryebashkiaku Veliaj, në ditën botërore të pastrimit
18/09 15:31
Top News- Rrogë deri 18 vjeç/Fëmijëve të mjekëve që humbën jetën nga Covid-19
18/09 15:29
Top Channel/Një inxhiniere me aftësi të kufizuar,protesta e Xhensilës, e vetmja e klasës e papunë
18/09 15:26
Top Channel/Dita botërore e pastrimit, Bashkia Tiranës organizon vullnetarët
18/09 15:24
Top News – Aksident tragjik në Lushnje / Makina përfundon në kanal, humb jetën 44 vjeçari
18/09 15:18