Top News – Serbia po destabilizon rajonin! / Osmani: Nuk dëshiron marrëveshje me Kosovën
29/11/2021 14:49

Serbia nuk dëshiron të arrijë marrëveshje ligjërisht të obligueshme me Kosovën, tha presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ndërsa kërkoi përkrahjen e Sllovenisë nga homologu i saj, Borut Pahor në rrugën e Kosovës drejt integrimeve euro-atlantike. Pahor qëndroi për një vizitë njëditore në Prishtinë, ku takoi edhe kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Pas takimit, Osmani foli edhe për gjendjen në rajon dhe dialogun me Serbinë dhe tha se kjo e fundit po destabilizon ballkanin.

Top News -Të gjithë përpjekjet për të vrarë Vuçiç…/Të paktën pesë atentate të supozuara në 10 vite
26/01 11:32
Top News – Aksidenti ku humbën jetën 45 shqiptarë / Shoferi shpallet fajtor, Bullgaria mbyll hetimin
26/01 11:19
Top News-2 mijë euro shoferëve në Athinë/U bllokuan për orë të tëra në dëborë
26/01 10:58
Top News-Shpërthim i fuqishëm në kryeqytet/Tronditet Athina, raportohet për të lënduar
26/01 10:20
Top News- Kosova blen 40 avionë / SHBA pajis FSK me dronë vëzhgimi e filmimi
25/01 21:11
Top News – Aksidenti me 5 viktima në Itali / Shoferi shqiptar tregon momentet e tmerrit
25/01 18:05
Top News- NATO blindon Kosovën me 3500 ushtarë/Frika e luftës, ku janë vendosur forcat e tjera
25/01 17:59
Top News- Serbia, integrimi kalon nga Kosova!/Borrell, si rrallëherë mesazh të qartë Beogradit
25/01 17:03
Top News-Ballkani, pozicioni në agresionin rus!/Kroacia kundër, Maqedonia gati të luftojë në Ukrainë
25/01 16:06
Top News – Zgjidhet ngërçi, ‘dorëzohet’ Maqedonia/ Vendim, do të përfshijë bullgarët në Kushtetutë
25/01 15:36
Top News – Afat i ri për të kaluar kufirin grek/Merret vendim, masat anticovid deri në 7 shkurt
25/01 14:54
Top News-Ngrin i gjithë Ballkani/ -33 gradë celcius në Mal të Zi, -18 në Prishtinë
25/01 13:34
Top News-Sofje-Shkup, nis një kapitull i ri/Shpresa për heqjen e vetos për negociatat me BE
25/01 13:20
Top News – Mijëra të bllokuar në autostradë / Greqi, 3500 të evakuuar nga stuhia e frikshme e borës
25/01 11:58
Top News – Moti ekstrem, bllokohen automjetet në mes të Athinës, kaos në rrugë
24/01 21:39
Top News – Rezoluta e munguar e Shqipërisë për luftën një hap larg mes Rusisë dhe Ukrainës
24/01 21:32
Top News- Greqia nxjerr ushtrinë në rrugë / Luftë me stuhinë e dëborës në Selanik dhe Athinë
24/01 20:22
Top News – Orët e stuhisë Elpis në Athinë, merr vendim për nxjerrjen e ushtrisë në rrugë
24/01 19:56
Top Channel/Stuhia e borës në Greqi ‘pushton’ çdo cep, situatë kritike në akset kryesore të Athinës
24/01 17:38
Top Channel/ Greqia mbyll shkollat. Dëborë dhe temperatura të ulëta
24/01 15:44