Top News – Rusia nis hakmarrjen!/ Sulme të njëpasnjëshme ajrore ndaj Ukrainës
18/03/2023 17:50

Ukraina ka thënë se Rusia ka nisur sulme me dronë në disa rajone të shtetit përgjatë natës, pasi Gjykata Ndërkombëtare Penale, ka bërë të ditur se ka lëshuar urdhërarrestim kundër presidentit rus, Vladimir Putin, për krime të supozuara të luftës. Forca ajrore ukrainase ka thënë se Rusia ka nisur 16 sulme me dronë në orët e para të 18 marsit, dhe se 11 dronë janë rrëzuar nga sistemet ajrore për mbrojtje “në qendër, perëndim dhe lindje”.

Top News – Valë protestash në Europë, reagim i fortë ndaj rritjes së çmimeve
28/03 16:55
Top News – Ministri bën ‘xhiro’ me Challenger / Ukrainë, armata e tankeve niset në front
28/03 16:17
Top Channel/ Foreign Policy: Si u shënjestrua Shqipëria nga hakerët- Iranin e ndihmoi Rusia?!
28/03 15:57
Top Channel/ Greqia nuk ndryshon qëndrim: “Nuk e njohim Kosovën, kemi konsistencë politike”!
28/03 15:38
Top Channel/ Gjermania nis tanket drejt Ukrainës, Kremlini: “Deklaratë për luftë”!
28/03 15:32
Top News – Hiri vullkanik në 2500 metra lartësi… / Vullkani jep spektakël, ‘fishekzjarre’ në qiell
28/03 15:28
Top News – Luftanija bërthamore amerikane / USS Nimitz ‘parkohet’ në Korenë e Jugut
28/03 15:27
Top News – Jo argëtim në telefona/ Pse ua bllokon Franca zyrtarëve
28/03 15:25
Top News – Të struktur në frigoriferin gjigant / Nëntë jetë njerëzish të shpëtuara nga tornado
28/03 15:23
Top News – Australiani gjen thesarin e rrallë/ Si u zbulua guri me vlerë 160 mijë dollarë
28/03 15:16
Top News – Rikthehet normaliteti në Gjermani / Përfundon greva, hapen aeroportet e hekurudhat
28/03 15:08
Top News – ‘Gjermania po përfshihet në luftë’!/ Rusia kërcënon pas dërgimit të tankeve
28/03 15:04
Top News – Nëndetësja më vdekjeprurëse e Moskës/ Rusia i jep lamtumirën ‘bishës’ së luftës
28/03 15:01
Top News- Një pakistanez për pavarësinë e Skocisë…/ Lideri i parë mysliman përballë indianit Sunak
28/03 14:04
Top News – Ndalet Netanjahu por protesta vazhdon…deri në anulimin e reformës së drejtësisë
28/03 14:01
Top News – Opozita nuk do armë bërthamore ruse/ Në Bjellorusi thirrje kundër Putin e Lukashenko
28/03 13:38
Top Channel/ BE-ja nuk pret, Stano: Zbatimi i marrëveshjes së Ohrit nis në ditët në vijim!
28/03 13:35
Top News – Pse pranoi Bjellorusia armët bërthamore!/ Presioni i Vladimir Putin apo frika nga NATO
28/03 13:33
Top News – Finlanda tani përballë Turqisë / Parlamenti hungarez ratifikon anëtarësimin në NATO
28/03 12:17
Top Channel/ Izrael, vazhdojnë protestat:” Rrëzimi i reformës, do ta besojmë kur ta shohim”!
28/03 12:10