Top News-Rritje rekord e çmimit të naftës në vend/Bordi tregon arsyet pse u ngritën ndjeshëm tarifat
07/10/2022 18:56

Bordi i Transparencës, pas më shumë se një muaji luhatje të vogla, vendosi të rrisë ndjeshëm çmimet për tregtimin me pakicë të karburanteve, lëvizje që sërish pritet të rëndojë mbi xhepat e qytetarëve. Në mbledhjen e fundit, u vendos që cmimi i naftës të rritet me 22 lekë për të arritur në nivelin e 245 lekë për litër. Rritje pësoi dhe benzina e cila para mbledhjes së Bordit tregtohej me 198 lekë, ndërsa pas së premtes do të ketë një cmim 204 lekë, ndërkohë mbetet i pandryshuar cmimi i gazit. Në njoftimi për shtyp bordi bën me dije se rritja e cmimeve vjen si pasojë e ndryshimeve të ndjeshme të cmim t të benzinës dhe naftës në tregjet botërore, ndërkohë që kursi i këmbimit të Bankës së Shqipërisë ka pësuar një ulje te lehtë.

Top News – Inflacioni i lartë në Shqipëri – Parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit
25/11 20:52
Top Channel/ Bordi mban çmimin e naftës të lartë! Reagon me vonesë, s’reflekton uljen reale në bursë
25/11 15:13
Top Channel/ KLSH gjen 633 mln euro abuzime! Raporti për vitin 2022, në buxhet mungojnë 402 mln euro
24/11 15:10
Top Channel/ Turizmi, shtohen vizitorët në shtator erdhën, 40% turistë më shumë se një vit më parë
19/11 12:25
Top News-Tjetër çmim për naftën në 48 orë/Do ketë ulje edhe për benzinën dhe gazin
18/11 19:22
Top Channel/ ARRSH, 20 mln euro Rrugës së Arbrit për skarpatet e rrugës që po ndërtohet me koncesion
18/11 15:18
Top Channel/Bordi i fal kompanive 9 lekë! Uli çmimin e naftës me 2 lekë. Në Maqedoni u ul me 11 lekë
17/11 15:21
Top Channel/ Abuzimi: Nafta në bursa u ul nga data 14, Shkupi e uli me 10 lekë, Bordi këtu “harron”
16/11 19:43
Top Channel/ Prova e abuzimit! Nafta në bursë u rrit me 14 lekë, Bordi e rriti me 22 lekë/ litri
15/11 19:46
Top Channel/ Investimet në bono thesari, Ministrja e Financave: Obligacionet 15-vjeçare me 8.39 %
15/11 15:25
Top News-Brenda 24 orëve, dy herë çmim i ri për naftën/Ja sa do shitet sipas bordit të transparencës
12/11 20:01
Top Channel/ Qeveria fal koncesionin 1.3 mld euro, ministria e infrastrukturës u tërhoq nga gjyqi
11/11 19:35
Top Channel/ Debati për taksat dhe gjobat në 2023! Buxheti u votua me votat e PS
10/11 15:14
Top Channel/ Gjobat dhe taksat në 2023/ Përplasja me shifrat mes deputetëve të PD dhe ministrave
09/11 19:40
Top Channel/ Rritja e çmimeve goditi klasën e mesme, por nxori të fituar qeverinë
09/11 19:32
Top Channel/ Inflacioni u rrit në 8.3 për qind! Çmimet e ushqimeve në nivele rekord
08/11 15:05
Top Channel/ Rekord për cmimin e naftës! Në Shqipëri blihet 45 lekë më shtrenjtë se në vendet fqinje
05/11 15:03
Top Channel/ Qeveria “me sytë nga qielli”.Fasha 800 kw, shpresa e fundit për konsumatorët është shiu
04/11 19:38
Top Channel/“Shqipërinë e kërcënon inflacioni”, guvernatori i Bankës në Kuvend: Kufizoni koncesionet
04/11 19:35
Top News – Tenderat dhe rritja e çmimeve në vend/Skenari ndryshe i guvernatorit të bankës
04/11 18:08