Top News – Reja e di si fitohet/ Trajneri rrëfen sekretet e tij
05/12/2020 17:41

Kur Edoardo Reja u ul për herë të parë në një pankinë, Zinedine Zidane dhe Pep Guardiola ishin përkatësisht shtatë dhe tetë vjeç, Jurgen Klopp ishte 11 vjeç dhe Julian Nagelsmann as nuk kishte lindur. Pas katër dekadash, 75-vjeçari italian është në punën e tij të 26-të si trajner, nivelet e motivimit të tij janë aq të larta sa kanë qenë gjithmonë. Para prillit 2019, dhe me përjashtim të një magjie të shkurtër me skuadrën kroate Hajduk Split, ai e kishte kaluar gjithë karrierën e tij duke stërvitur klube italiane. Pastaj erdhi një sfidë e re ndërsa ai filloi punën në Shqipëri, emërimi i tij i parë në ekip kombëtar. Sapo i drejtoi kuqezinjtë në vendin e parë në grupin e tyre të Ligës së Kombeve UEFA, Reja tani po ëndërron ta çojë Shqipërinë në Kupën e Botës për herë të parë.

Derbi Partizani-Tirana/ Të kuqte afrojnë në ekip futbollistin Valentino Murataj
18/01 15:43
Dorëhiqet presidenti i Ligës/ Edvin Libohova tregon arsyet e largimit
18/01 15:30
Superliga, tre ndeshje të shtunën, përballjet mund t’i ndiqni në Digitalb
15/01 16:25
Palestrat 10 muaj mbyllur/ Volejbolli dhe basketbolli drejt shkrirjes, thuajse një vit pa aktivitet
14/01 20:00
Rusi kampion për Shqipërinë/ Gjimnasti Matvei Petrov fitues në evropianin e gjimnastikës
11/01 19:57
Top News – E çuditshme me KOKSH/ Mban në fshehtësi asamblenë statutore
11/01 12:04
Nga Palermo te Dinamo/ Farbricio Mikoli zv/trajneri i ekipit kryeqytetas
09/01 19:46
Tiranës i hiqet dënimi/ Ekipi mund të realizojë merkaton e futbollistëve
08/01 15:34
Si do riparohet fusha e Air Albania/ Brenda janarit do instalohen llampat dhe sistemi i ventilimit
06/01 19:58
Moriero në stolin e Dinamos/ Ish lojtari i Interit vjen të drejtojë skuadrën
05/01 19:59
Tirana në merkato/ Do prezantohet futbollisti i ri para ndeshjes me Bylisin
04/01 20:22
Sa vlejti bojkoti i futbollit/ Presidenti i ligës: Duhet të vazhdojmë, por jo më me bojkot
04/01 15:52
“Mendojnë akoma se jam me Tiranën”/ Gent Muca flet për herë të parë pas largimit në Kosovë
03/01 20:26
Kukësi fshikullon arbitrat/Bilanci i vitit 2020,Hallaçi do drejtojë skuadrën deri në fund të sezonit
02/01 19:52
Vllaznia, kampione e dimrit/ Trajneri Brdariç: Sekreti është fryma e ekipit. Nuk është thjeshtë fat
29/12 19:57
Top News – Federata e Qitjes, Stefan Rrufa konfirmohet president
20/12 12:04
Rikthimi i Starovës te Teuta/ Ekipi durrsak renditet i pesti në Superligë me 1 fitore dhe 7 barazime
17/12 19:53
Europiani i Gjimnastikës, një rus i jep medaljen e artë Shqipërisë
13/12 15:40
Kaos në Komitetin Olimpik/ Gjykata anuloni mbledhjen e radhës
11/12 15:39
Top News – Reja e di si fitohet/ Trajneri rrëfen sekretet e tij
05/12 17:41