Top News-Prifti grek përdhunon vajzën shqiptare/Arrestohet, gjykata merr dy denoncime të tjera
21/01/2022 21:14

Një prift grek ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se ka abuzuar seksualisht një 16 vjecare shqiptare. Lajmi ka tronditur mbarë shtetin Helen, por edhe vendin tonë, ndërsa e mitura shkoi në kishë për tu rrëfyer dhe më pas u ngacmua seksualisht nga prifti. Rasti i denoncua nga e vëtë e mitura, e cila u ka thënë hetuesve se makthi i saj ka nisur që në moshën 13 vjeçare dhe ka zgjatur për afro 4 vjetë deri në momentin që gjeti forcën të flasë për ngjarjen tragjike. Prifti, i cili shërbente në lagjen Kato Patisia të Athinës ka mohuar akuzuat, por autoritet greke thonë se tanimë është e konfirmar, pasi pas disa kontrolleve të bëra në laptopin e tij janë gjetur materiale pornografike. Sinodi i shenjtë i kishës greke urdhëroi menjëherë pushimin e tij nga puna. Prifti u dërgua në gjykatë e cila vendosi ta çojë atë në burg, derisa të merret masa e sigurisë për të.

Top Channel/ ”Kurti: Krahasimi që Putini i bën Kosovës me Ukrainën, është injorancë”!
19/05 15:16
Top News – Scholz kërkon Ballkanin në BE / Ukraina në Bashkimin Evropian, padrejtësi për rajonin!
19/05 12:30
Top News – Makth kërcënimesh me bomba / Serbia: Identifikuam shtetet, ja kush janë fajtorët
19/05 11:38
Top News – Aksidentohet autobusi nga Kosova / 20 të plagosur në Austri, zjarrfikësit në vendngjarje
19/05 11:12
Top News- Vuçiç informon klerikët për presionet!/Presidenti serb – Nyja Kosovë do zgjidhet shpejt
18/05 18:58
Top News- Open Balkan i hap derën Rusisë!/Gjukanoviç dhe Osmani kundër-Duhet Procesi i Berlinit
18/05 16:48
Top Channel/ S`prishim miqësinë me Kosovën për kufirin, Gjukanoviç: Mundësi korigjimi!
18/05 15:11
Top News- Greqia braktis përfundimisht Rusinë! / Fjalimi i fortë i Mitsotakis në Kongresin Amerikan
17/05 21:33
Top Channel/ Burgim të përjetshëm pilotit/ Greqi, Babis Anagnostopoulos vrau gruan e tij Caroline
17/05 09:58
Top News-100 alarme për bombë në Beograd / Mbyllen shkollat, urat dhe qendrat tregtare
16/05 20:01
Top Channel/ Rizgjidhet Tsipras/ Sërish kryetar i partisë “syriza”
16/05 19:35
Top News-Vrasja që tronditi Greqinë / Gjykata shpall fajtor pilotin që mbyti gruan
16/05 18:29
Top News- Serbia pa grurë, ushqime dhe energji!/Vuçiç alarm për dimrin më të vështirë në 70 vite
16/05 18:17
Top Channel/Eurodeputeti: Serbia po kërcënon Kosovën, BE ka humbur shumë mundësi në Ballkan!
15/05 14:57
Top News-Gjermania e Serbia përplasen për Kosovën/Beogradi ultimatum-Mos e mbështesni Prishtinën për
15/05 11:04
Top Channel/ Abazovic: Mos e dramatizoni Open Balkan, mjet për tu integruar më shpejt në BE
14/05 17:50
Top Channel/ Abazovic: Mos e dramatizoni Open Balkan, mjet për tu integruar më shpejt në BE
14/05 11:23
Top News- Nuk ka marrëveshje në Bruksel / Serbia dhe Kosova nuk bien dakord për targat!
13/05 21:14
Top News- SHBA i përgjigjet Serbisë për Kosovën!/Mesazhi amerikan për hyrjen në Këshillin e Evropës
13/05 15:38
Top News – Vuçiç nuk e kapërdin dot / Kosova në KiE, SHBA: I zgjedh vetë prioritetet
13/05 12:56