Top News-Omicron po bën kërdinë në Greqi/Mbi 18 mijë raste të reja në 24 orë
22/01/2022 18:30

Varinti I ri infektues Omicron dhe gripi sezonal kanë shkaktuar një situatë jo të mirë në Greqi, ku shifrat e infektimtve dhe numri i viktimave po rriten cdo ditë e më shumë. Pacientë të shumtë me simptoma apo jo të Covid 19, I drejtohen spitaleve dhe klinikave për të marrë trajtim mjekësorë, ndërsa raportohet për një numër të lartë pacientësh të cilët janë në intubim. Sipas mediave greke 668 qytetarë janë të shtruar në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. 541 prej tyre janë të pavaksinuar ose kanë marrë vetëm një dozë vaksine. Në 24 orët e fundit në Greqi janë shënuar 18 333 raste të reja me covid, një shifër kjo që sa vjen e shkon në rritje dhe sa duket ka rikthyer sërish ndjenjën e frikës tek qytetarët. Po gjatë kësaj fashe orare kanë ndërruar jetë 73 pacientë të cilët prej ditësh po merrnin trajtim mjekësorë në spital. Numri i përgjithshëm i viktimave që prej fillimit të pandemisë në shtetin fqinj ka shkuar në 22 549 në total.

Top News – Një falenderim për Vuçiçin! / Lavrov vizitë në Serbi në qershor, çfarë do diskutojë
28/05 16:15
Top Channel/Dikur ishin shokë të ngushtë, si ndodhi vrasja e 30 vjecarit në mes të rrugës!
28/05 15:09
Top News – Përsëriten zgjedhjet në Bujanoc / Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës merr më shumë vota
28/05 14:05
Top News- Zjarr në qendër të Selanikut/Zjarrfikësit shpëtojnë 44 persona, 2 të intubuar
27/05 18:35
Top News- Ç’po përgatitin Vuçiç dhe Rama/Serbia paralajmëron arritje falë Ballkanit të Hapur!
27/05 17:00
Top Channel/ Ndërpriten gërmimet në Serbi/ Nuk u gjetën eshtra të shqiptarëve të zhdukur
27/05 12:20
Top Channel/ Mitrovicë, sherr në familje. Vdes babë e bir
27/05 12:07
Top News – Abazoviç në ‘Ballkanin e Hapur’ / Konfirmon pjesmarrjen në takimin e radhës
27/05 11:03
Top News-Kokainë në paketat me cigare në Itali/8 të arrestuar, mes grupit kriminal dhe një italian
26/05 21:56
Top News- Greqia ka frikë, dërgon letër në OKB/‘Turqia na ka kërcënuar me luftë për ishujt Egje’
26/05 21:52
Top News- Serbët kërkojnë shpërbërjen e Bosnjës/Britania paralajmëron për kthim në ‘kohë të errëta’
26/05 17:49
Top News – Përballja për kufirin detar në Hagë/Asi nën mëngë i Greqisë, a është gati Shqipëria
26/05 14:42
Top News – NATO me sytë nga Ballkani / Pas luftës në Ukrainë, shqetësim për paqen në rajon
26/05 12:49
Top News – Nga shkëndijat deri te miqësia… / Kur Vuçiç mbronte Ramën nga kritikat e Kurtit…
26/05 12:08
Top News – Gjermania do qëndrojë në Kosovë / Vazhdon misionin ushtarak në kuadër të KFOR-it
26/05 11:33
Top Channel/Vucic, ftesë Abazovicit:”Bashkohuni me “Ballkanin e Hapur”!
25/05 22:18
Top News – Vuçiç fton Abazoviç në ‘Open Balkan’ / Takohen në Davos: Të gatshëm për bashkëpunim
25/05 13:22
Top News – Kurti dhe Vuçiç, përballje në Davos / Në të njëjtin panel në Forumin Ekonomik Botëror
25/05 12:44
Top News- Serbia merr ‘bekimin’ e SHBA/Deklarata e ambasadorit Christofer Hill në Beograd
23/05 17:28
Top News-Zbardhet vrasja me eksploziv e shqiptarit/Aleks Rrapo u ekzekutua 8 vite më parë në Greqi
23/05 12:59