Top News – Njohje të reja dhe liberalizim vizash / Vjosa Osmani i kërkon ndihmë Gjermanisë
14/09/2021 22:51

Në ditën kur kancelarja gjermane angela Merkel ndodhej në tiranë, ku u takua mes të tjerësh edhe me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, Presidentja Vjosa Osmani udhëtoi drejt berlinit për të takuar atje presidentin Frank Valter Steinmeier. Ajo kërkoi mbështetjen e homologut gjerman për njohje të reja.

Top Channel/ Albin Kurti: Trashëgimia kulturore po shkatërrohet
25/09 12:09
Top Channel/ Kosova ndalon hyrjen pa vaksinë në qendrat tregtare
25/09 12:08
Top Cahnnel/ Kosova nis mësimin në klasë nga 27 shtatori
25/09 12:08
Top Channel/ Kosova lehtëson masat, të hënën nis shkolla me mësim në klasa. Rihapen edhe kopshtet
25/09 02:22
Top News – NATO thirrje për vetëpërmbajtje/Serbia dhe Kosova të ulin tensionet
24/09 21:20
Top News-Ulen shifrat e viktimave/Qetësohet situata nga Covid 19 në Kosovë
24/09 16:52
Top News – Jarinja e Bërnjaku të bllokuara / Trupat serbe në gatishmëri, presin urdhërin e Vuçiç
24/09 12:07
Top News-Zjarrëfikësit pa mjetet e duhura/ Prefektura e Vlorës konstaton problematika
23/09 23:09
Top News-Test për të hyrë në punë/ Kufizime për të pavaksinuarit në Kosovë
23/09 19:30
Top News-Stabilizohet pandemia në Kosovë/ Ulen shifrat e infektimeve dhe viktimave
23/09 18:36
Top News- Ulni tensionet/ SHBA mesazh Kosovës dhe Serbisë
23/09 17:50
Top Channel/ Me 200 traktorë para ministrisë, ja si protestojnë fermerët nga Kosova
23/09 15:47
Top Channel/ “Protesta nga strukturat paralele”, ministri i Brendshëm: Organizatorët do penalizohen
23/09 15:16
Top News – Veriu i Kosovës katër ditë i bllokuar / Serbët nuk tërhiqen nga Jarinja dhe Bërnjaku
23/09 12:23
Top News- Vuçiç presion ‘Kosovës’ me njohjen/‘Hiqni reciprocitetin pastaj flasim’
22/09 22:50
Top News-5 vdekje dhe 160 të infektuar/Kosova numër të lartë viktimash nga Covid-19
22/09 19:43
Top Channel/“T’i heqim targat e përkohshme”/ Kurti kërkon dhe heqjen e pengesave në veri
22/09 15:17
Top Channel/ Makinat serbe lëvizin me targa provizore në Kosovë
22/09 14:00
Top News – Problemi me targat në kufi / Çfarë thotë marrëveshja e Brukselit…
22/09 12:56
Top Channel/ Kurti serbëve: Hiqni barrikadat, tensionimi i intereson vetëm Vuçiçit
22/09 12:33