Top News/ Një ligj, disa interpretime/ Rasti i Himarës dhe shembulli i zgjedhjeve në Dibër
10/07/2024 14:47

Dekreti i Pesidentit të Republikës për të shpallur 4 gushtin si datën e zgjedhjeve lokale ka hasur në shumë kundërshti, duke shkaktuar kështu debate të shumta. Në një analizë të Institutit të Studimeve Politike, për rastet e ngjashme kur vendi u është nënshtruar zgjedhjeve të pjesshme, rezulton se Himara është rasti i vetëm, kur zgjedhjet caktohen në kulmin e sezonit turistik dhe në afatet minimale ligjore.

Top Channel/ Vapa, shkurtohen orët e punës! Administrata në punë nga 09.30 deri në 15:30
16/07 15:22
Top News/ Berisha s’del nga shtëpia/ Rrëzohet kërkesa e radhës për masën e sigurisë
16/07 15:20
Top Channel/ Kush po e bën pis liqenin e Komanit? Pastrohet çdo javë por, …
16/07 15:19
Top Channel/ “Tiranë-Shkodër, 40 minuta”, Rama tregon projektet e reja rrugore që nisin së shpejti
16/07 15:13
Top Channel/ SPAK do hetojë “21 Janarin”! Cilat janë tre akuzat
16/07 15:08
Top News/ Administrata, më pak punë/ Qeveria shkurton orarin, shkak temperaturat e larta
16/07 14:44
Top News/ Basha nuk garon në Himarë / Ish kreu i PD- Është një betejë për pazare
16/07 14:35
Top News/ Basha ‘shkel’ premtimin / Si dështuan negociatat ‘nën rrogoz’ për Himarën
16/07 14:34
Top News/ 21 Janari, Basha nuk i trembet SPAK / kërkon hetim të plotë-Nuk urdhërova të qëllohej
16/07 14:29
Top News/ Ngacmoi të dashurën në Instagram. 42-vjeçari dhunohet rëndë, në gjendje kritike për jetën
16/07 14:28
Top News/ Qëlloi me armë zjarri në Korçë/ Disa orë negociata, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin
16/07 14:19
Top Channel/ RENEA ngjitet nga dritaret, arreston 71-vjeçarin në Korçë
16/07 13:36
Top News/ Si vdiq Aleks Nika!/ Vrasja ende e pazbardhur e 21 Janarit!
16/07 13:24
Top News/ Qëlloi me armë zjarri, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin pas disa orësh
16/07 13:07
Top Channel/ Rama s’kursen batutat: Pjerin Ndreu e ka të vështirë, të mësojë nga….
16/07 13:07
Top News/ Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës/ Politika nxitëse për bizneset që i bashkohen
16/07 13:07
Top Channel/ Projektet në Shkodër, Rama: Do i japë hov turizmit të qytetit
16/07 13:05
Top Channel/ “E nxorëm jashtë”, terrorizoi lagjen, momenti i arrestimit të 71-vjeçarit
16/07 13:04
Top News/ Tiranë-Shkodër, për 40 minuta. Rama shpalos projektet infrastrukturore në Veri
16/07 13:04
Top Channel/ “Shkodër-Tiranë do të bëhet për 40 minuta”, Rama Me jugun koha e lidhjes do të jetë…
16/07 13:03