Top News/ Në kërkim 28-vjeçari, arrestohet babai/ Kërcënoi me armë bashkëjetuesen dhe familjen e saj
10/07/2024 14:40

Policia ka shpallur në kërkim një shtetas, i cili dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri pistoletë, në drejtim të banesës së bashkëjetueses së tij dhe familjarëve të saj, për t’i kërcënuar. Ngjarja ka nddhur në fshatin Bicaj, ku si rezultat i hetimeve u identifikua dhe u shpall në kërkim autori i dyshuar i këtij rasti, banues në fshatin Shtiqen, për të cilin policia po punon për ta arrestuar. Ndërkohë në prangat e policisë ka rënë babai i 28-vjeçarit, sepse mësohet se ka fshehur gëzhojën, duke tentuar në këtë mënyrë të pengojë zbulimin e së vërtetës në lidhje me rastin në fjalë. Sakaq gjatë kontrollit në banesë iu gjetën një kallëp tritol, një armë gjahu, municion dhe një përforcues grushti. Këto mjete të rrezikshme u sekuestruan bashkë me dy automjete. Operacioni u realizua nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Kukës të cilët kanë organizuar punën të zbardhur rrethanat e rastit.

Top Channel/ RENEA ngjitet nga dritaret, arreston 71-vjeçarin në Korçë
16/07 13:36
Top News/ Si vdiq Aleks Nika!/ Vrasja ende e pazbardhur e 21 Janarit!
16/07 13:24
Top News/ Qëlloi me armë zjarri, RENEA nxjerr nga banesa 71-vjeçarin pas disa orësh
16/07 13:07
Top Channel/ Rama s’kursen batutat: Pjerin Ndreu e ka të vështirë, të mësojë nga….
16/07 13:07
Top News/ Zona e Lirë Ekonomike e Tiranës/ Politika nxitëse për bizneset që i bashkohen
16/07 13:07
Top Channel/ Projektet në Shkodër, Rama: Do i japë hov turizmit të qytetit
16/07 13:05
Top Channel/ “E nxorëm jashtë”, terrorizoi lagjen, momenti i arrestimit të 71-vjeçarit
16/07 13:04
Top News/ Tiranë-Shkodër, për 40 minuta. Rama shpalos projektet infrastrukturore në Veri
16/07 13:04
Top Channel/ “Shkodër-Tiranë do të bëhet për 40 minuta”, Rama Me jugun koha e lidhjes do të jetë…
16/07 13:03
Top Channel/ Terrorizoi lagjen, komshiu i 71-vjeçarit: U tronditëm, s’e dinim që ishte i rrezikshëm
16/07 13:01
Top Channel/ I braktisur nga demokratët, justifikimi i Bashës: Shqiptarët s’hanë vula e logo
16/07 12:59
Top Channel/ Dhunuan policët, mbeten në burg! Vlorë, gjykata jep vendimin për të arrestuarit
16/07 12:56
Top Channel/ 71-vjeçari qëllon me armë nga shtëpia! Korcë, policia rrethon zonën
16/07 12:56
Top Channel/ SPAK do hetojë “21 Janarin”, 3 veprat penale që do të hetohen
16/07 12:54
Top News/ Lirohet nga burgu Erzen Breçani/ Ish-zëvendësdrejtori i policisë lë qelinë pas 8 muajsh
16/07 12:06
Top News/ Seanca plenare deri në 2 të mëngjesit/ Debate në sallë, krerët e drejtësisë japin llogari
16/07 12:01
Top Channel/ Qëlloi me armë nga ballkoni, mbyllet në banesë! Ndërhyn RENEA, momente nga tmerri
16/07 12:01
Top News/ SPAK nis hetimet për 21 Janarin. Kërkon materialet dhe aktet nga prokuroria e Tiranës
16/07 11:54
Top Channel/ 60-vjeçari terrorizon lagjen në Korçë, qëllon me armë nga banesa
16/07 11:11
Top Channel/ Sherri me policët në Lungomare! Çfarë vendosi Gjykata e Vlorës për dy autorët
16/07 10:59