Top News-Me 3 thasë kanabis në automjet / Shpallen në kërkim dy shqiptarë në Greqi
26/10/2021 17:20

Dy shtetas shqiptarë janë shpallur në kërkim nga policia e antidrogës së Kosturit në Greqinë Veriore, pasi po transportonin afro 66 kilogramë drogë me një automjet. Policia greke bën me dije se shqiptarët përkatësisht të moshës 31 dhe 19 vjec, e kishin paketuar sasinë e drogës në 3 thasë të mëdhenj. Autoritetet kishin marrë informacione të detajuara në lidhje me transportin e lëndës narkotike nga kufiri shqiptar drejt Selanikut, ndaj dhe kishin vënë në survejim automjetin e të dyshuarve. Nga raportimet e policisë greke, ata I kanë parë autorët teksa kanë qenë duke ngarkuar bordin e automjetit me 3 thasë me kanabis, ndërsa u kanë bërë me shenjë të ndalojnë, por drejtuesi i automjetit ka shtuar shpejtësinë duke u larguar drejt një pylli, ku kanë braktisur automjetin dhe janë larguar me shpejtësi. Autoritetet kanë rrethuar zonën dhe janë ende në kërim të autorëve. Nga verfifikimi I targës së mjetit, rezultoi se ishte I vjedhur. Droga dhe automjeti janë sekuestruar, ndërsa hetimet i ka marrë anti droga e Kosturit.

Top Channel/ Kurti kërkoi liberalizimin e vizave, Borrell: Krijoni asociacionet
07/12 19:16
Top News-‘I shërbej Kosovës, jo Serbisë!’/Pse u përplasen hapur Kurti dhe Borrell në Bruksel
07/12 18:12
Top News- Arrihet pakti për negociatat!/‘Pas një jave pritet nisja e bisedimeve me BE’
07/12 17:41
Top News- Kurti, mesazhi që mori nga Borrel/ BE, detyrim heqjen e vizave me Kosovën
07/12 16:56
Top News- Kisha ortodokse serbe nuk ekziston/Eurodeputetja dhe peshkopi ‘çmendin’ Beogradin
07/12 16:34
Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12 16:23
Top News-37 vjeçari që hiqej si ‘hoxhë’/Do ti hiqte magjinë, përdhunon 11 vjeçaren
07/12 16:08
Top News-Vrasja e nënës, lajmi për fëmijët!/Si u njoftuan të miturit, daja merr kujdestarinë
07/12 11:35
Top News – Boksieri, vrasje me pagesë në Greqi/ Për atentatin, porosia mbërriti nga Holanda
07/12 11:23
Top News-Kontratat e vdekjes dhe shqiptarët!/Atentatet po vrasin avokatë, biznesmenë e boksierë
07/12 11:04
Top Channel/ Zaev edhe më “i fortë”, firmoset marrëveshja me 9 pika mes kryeministrit dhe Gashit
07/12 02:26
Top News- Situatë dramatike në Greqi / Më shumë viktima nga Covid 19 sesa Italia
06/12 21:38
Top News – BE e dorëzuar me Kurti-Vuçiç / ‘ Ngërç’ i ri mes dialogut Beograd-Prishtinë
06/12 18:34
Top News-Tradhëti, xhelozi apo hakmarrje?!/Shqiptari vret gruan në Greqi, ja detajet
06/12 18:25
Top News- Mali i Zi, së shpejti në BE…!/A do të jetë i pari i anëtarësuar në rajon
06/12 18:00
Top News- Pas akuzave se paguhet për lobim/Serbia mbledh Grenellin dhe 14 senatorë në Washington
06/12 17:51
Top News- I dërguari special i Biden/Në Shkup për hapjen e negociatave brenda 2021
06/12 16:54
Top News – Kurti përballë Vuçiçit / Takimi i radhës, javën e dytë të dhjetorit
06/12 12:25
Top Channel/ Shqiptari vret gruan në Greqi/ Bëhet viktima e 15 grua këtë vit në vendin fqinj
06/12 12:03
Top News-SHBA, 50 persona ‘non grata’ në Ballkan/I dërguari amerikan nis turin nga Maqedonia Veriut
06/12 11:03