Top News – Maqedoni e veriut/ Tetë viktima e 135 të infektuar
24/06/2020 18:47

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut, ka raportuar të mërkurën për tetë persona të vdekur dhe 136 të infektuar me sëmundjen Covid-19, që shkakton koronavirusi i ri, pas testimit të 1,208 mostrave në 24 orët e fundit. Sipas raportit, viktima janë: dy nga Shkupi, dy nga Tetova, dy nga Kumanova dhe nga një nga Velesi dhe Kërçova. Me viktimat e ditës së mërkurë, numri i përgjithshëm i personave që kanë humbur jetën, pas diagnostikimit edhe me Covid-19, ka arritur në 259. Nga Ministria e Shëndetësisë thonë se 395 persona, apo 11.6% e të prekurve me virus po trajtohen nëpër spitalet e vendit, ndërsa pjesa tjetër ndodhen për shërim në ambiente shtëpiake. Edhe pse numri i rasteve të reja të infektuar me koronavirus është më i lartë sesa numri i të shëruarve, nga Ministria e Shëndetësisë thonë se spitalet e Shkupit kanë kapacitete të mjaftueshme spitalore edhe për 272 pacientë. Në Maqedoninë e Veriut deri më tani janë testuar 54,456 persona dhe prej tyre 5,445 kanë rezultuar me Covid-19. Numri i përgjithshëm i personave të infektuar me koronavirus në këtë shtet, që nga fillimi i pandemisë, është 5,445, prej tyre 3,095 janë aktivë ndërsa 2,091 janë shëruar.

Top News – Ligji për UÇK-në/ Reagon Vuçiç e ndërkombëtarët
07/08 15:43
Top News – Covid-19, qeveria e Malit të Zi: Shqipëria në listën “e verdhë”
07/08 12:16
Greqia mbyll gjatë natës Kakavijën/ Prej 16 gushtit kush kthehet nga Shqipëria izolohet për 7 ditë
05/08 00:33
Mali i zi, shqiptarë janë të ndarë/ Do shkojnë në zgjedhje me dy lista kandidatësh
01/08 19:45
Top News – Situata nga Covid/ Maqedoni e Veriut, 7 viktima
01/08 19:32
Top News – Rriten rastet me Covid/ Greqi, shumë infektime në dy dasma
31/07 21:40
Emigrantët në rradhë për pashaportat/ Sërish kaos para ambasadës shqiptare në Athinë
31/07 13:00
Top News – Dialogu Kosovë-Serbi/ Sot takohen ekspertët në Bruksel
30/07 12:12
Top News – Zëdhënësi BE/ S`ka ultimatum për Beogradin!
29/07 20:46
Zbutet tensioni greko-turk
29/07 14:51
Top News – Tensione në Ballkan/ Serbia kërkon avionë ushtarakë
27/07 20:25
Top News – Pas Luginës së Preshevës, bashkojnë forcat për zgjedhje edhe shqiptarët e Malit të Zi!
26/07 15:50
Top News – Vuçiç për njohjet/ Do vazhdojmë fushatën nëse Kosova…
26/07 15:12
Top News – Punonjësit sezonale/ Greqia shtyn lejet deri në 31 dhjetor
26/07 12:16
Top News – Maqedonia e veriut/ 9 viktima të reja nga koronavirusi
25/07 18:42
Top News – Maqedonia e veriut/ Çertifikohet rezultati i zgjedhjeve
25/07 18:37
Talat Xhaferi në infektiv/ S’dihet nëse Kryeparlamentari i Maqedonisë së Veriut është me Covid-19
25/07 12:18
Ditë zie në Greqi për Shën Sofinë/ Kumbim kambanash kur nisi falja e besimtarëve myslimanë
25/07 12:15
Tensionet Greqi-Turqi/ Mitsotakis takohet me Tsipras, reagon edhe Macron
24/07 04:15
Bild: Merkel ndaloi luftën/ Tensionet Turqi-Greqi, Mitsotakis bisedon me Putin për krizën
23/07 13:10