Top News – Maqedoni e Veriut/ Rriten sërish infektimet me Covid
08/08/2020 22:45

Maqedonia e Veriut të shtunën ka regjistruar 200 raste të reja me COVID-19, duke shenuar rritje të infektimeve krahasuar me periudhën e para një jave, kur numri i infektimeve ishte nën 100 brenda 24 orëve. Të dhënat i referohen testimit 1,828 mostrave te marra. Numri më i madh të infektuarve me koronavirusin është regjistruar në Shkup, 65 raste, në Shtip (21) dhe Kumanovë (14), ndersat rasttet e tjera jane ne zona te ndryshme. Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe ka njoftuar edhe për katër viktima të reja qe janë të moshës mbi 50 vjeç, të cilët vuanin edhe nga sëmundje tjera kronike. Numri i viktimave nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut ka arritur në 523, ku më shumë se gjysma e viktimave janë nga Shkupi. Në spitalet e vendit janë të shtruar 372 persona, prej tyre vetëm në Klinikën Infektive janë 80 persona, disa prej të cilëve në gjendje të rëndë shëndetësore.

Top News – Nënkryetari i OVL/ ’Nuk e njoh gjykatën speciale’
29/09 19:34
Top News – Asnjë viktimë në Kosovë/ Maqedonia regjistron 8 të vdekur
29/09 19:33
Top News – Shqiptarët në Mal të Zi/ Mund të përdorin simbolet kombëtare
29/09 18:56
Top News – Vuçiç: Paktet me Kosovën duhet të zbatohen!
29/09 14:40
Top News – Covid, ministri maqedonas/ Janari, periudha më e rrezikshme
29/09 13:56
Top News – Dhomat e specializuara/ Paraqitet ne Hagë Nasim Haradinaj
29/09 11:29
Top News – Maqedoni, ish ministrja/ 4 vite burg për Jankullovskën
28/09 22:31
Top News – Gjuric për asociacionin: Hoti nuk i shpëton dot
28/09 15:39
Pompeo takon ministrin grek, biseda me Dhendias për krizën në Mesdheun lindor
28/09 15:35
Pompeo viziton Greqinë/ E dyta brenda pak muajve, mesazh për konfliktin me Turqinë
27/09 22:32
Top News – Prokuroria speciale/ Valë arrestimesh në Kosovë
25/09 18:23
Top News – Maqedonia në BE/ Bullgaria tenton ta bllokojë
24/09 20:00
Ekskluzive/ Dosja e Hagës! Akt-akuza e detajuar ndaj Hashim Thaçit
24/09 15:05
Top News – Maqedonishtja s’ekziston! Sofja, bllokadë Shkupit për në BE
24/09 12:28
Top News – Vuçiç dhe Hoti/ Takimi i radhës, në pikëpyetje
23/09 19:24
Top News – Viktimat e Covid 19/ Rënie në Kosovë, nuk lëviz Maqedonia
23/09 17:07
Pritet stuhi edhe në Sarandë/ Sinoptikanët grekë paralajmërojnë: Stuhia në veri të Jonit
23/09 12:56
Top News – Grenell në Beograd/ Marrëveshja do të sjellë vende punë
22/09 21:31
Top News – Kosova, asnjë vdekje/ Maqedonia drejt masave të reja
22/09 21:29
Top News – Vuçiç tërhiqet sërish/ Nuk jemi afër zgjidhjes politike
22/09 18:58