Top News – Kush përfiton nga trazirat në Kosovë! Analistët: Përshkallëzimi kënaq Vuçiçin dhe Putinin
04/06/2023 13:02

Një helikopter i KFOR-it qarkullon mbi veriun e Kosovës. Trupat e NATO-s janë përforcuar tashmë në veri me 700 ushtarë shtesë. Me gardhe me tela me gjemba dhe bllokime rrugësh, forcat e KFOR-it gati i kanë izoluar hermetikisht disa godina të komunave veriore. Dhuna shpërtheu pas përpjekjes për të filluar detyrën tre kryetarë shqiptarë të komunave të banuara me shumicë serbe, të zgjedhur me një numër shumë të vogël votash pas bojkotimit të zgjedhjeve nga serbët. Një nga këta kryetarë bashkish është Izmir Zeqiri. Pas së hënës ai nuk është kthyer më në komunë. "Megjithëse kam kompetenca që m'i jep kushtetuta, nuk duam të kthehem në një faktor që prodhon dhunë, përkundrazi - qëllimi ynë është paqja, zhvillimi dhe krijimi i një hapësire në të cilën çdo qytetar është krenar."

Top Channel/ Gjuetia e Radoicicit, Petkovic: Nuk është në spitalin ushtarak të Beogradit!
28/09 12:21
Top News – Policia speciale ‘rrethon’ veriun / Rritet prania pas sulmit terrorist në Banjskë
28/09 10:28
Top Channel/ Merr fund polemika, Vuçiç: Radojiçiç është në Serbi, sulmi nuk ishte panifikuar
27/09 22:56
Top News – Asociacioni i komunave serbe / Osmani: Të bashkepunojmë me SHBA
27/09 22:50
Top Channel/ Stano për sulmin në veri: Do të marrim vendim pasi të përfundojë hetimi
27/09 18:23
Top News – Kamionët u zunë pritë/ Pamje të urës ku u vra Afrim Bunjaku
27/09 15:38
Top News- Agjenti i BIA-s serbe u vra në manastir / Truprojë e Aleksandër Vulin, aleatit të Vuçiç
27/09 15:33
Top News – Thirrje në BE: Të dënohet Serbia…nëse provohet lidhja me sulmet në Banjskë
27/09 14:18
Top News – ‘Rihapet’ Banjska, banorët të tmerruar: ’Nuk dimë çfarë ka ndodhur, dikush të na tregojë’
27/09 13:54
Top News -‘Banjska’ rëndon pozicionin e Serbisë /Ministri i mbrojtjes:Tani situata ‘më e komplikuar’
27/09 13:54
Top News – Putin dhe Vuçiç po qeshin me ne! Analistja: Do të testojnë sërish NATO-n në Ballkan
27/09 12:37
Top News – Videoja nuk është e ditës së sulmit!’ Daçiç kundër Sveçlës:’Nuk e di’ nëse është Radoiçiç
27/09 11:12
Top News – Banjska ende ‘nën rrethim’ / Policia mban të bllokuar rrugën, operacioni u mbyll
27/09 11:03
Top News – Serbët nderojnë terroristët e vrarë në Manastir/ Kreu i Listës Serbe puth fotot e viktimave
27/09 10:14
Top Channel/ Sulmi në veri të Kosovës, opozita serbe akuzon Vuçiç-in për ngjarjet në Kosovë
26/09 23:24
Top News – Greqia goditet nga një tjetër stuhi, përmbytje dhe mbyllje shkollash në disa rajone
26/09 21:23
Top News- ‘Tragjike në Beograd, terrorizëm në Prishtinë’ / Hovenier- Sulm i strukturuar nga dikush
26/09 17:57
Top News – U kërcënua nga Vuçiç / Deputetja britanike- Boll ‘krehët bishtin’ Serbisë
26/09 17:06
Top News – Vuçiç ‘proteston’ te Quint-i dhe BE / Pse misioni EULEX nuk ndërhyri në Kosovë
26/09 16:37
Top News-Një biznesmen në krye të së majtës/’Çudia’ në Greqi, zgjidhet pasardhësi i Alexis Tsipras
26/09 16:21