Top News – Kokanë në konteinerin me banana/ Gjykata jep vendimin 2 administratorët e ‘Masabi Fruits’
13/04/2021 12:36

Gjykata ka vendosur masën “Arrest me burg” për dy administratorët e kompanisë ‘Masabi Fruits’ . Klajdi Xibraku dhe Erion Peti u vunë në pranga nga policia pak ditë më parë, pasi në kontejnerin ku ndodhedhin bananet që kishin porositur ata, u gjetën dhe 143 kilogramë kanabis. Seanca u zhvilluame dyer të mbyllura, për shkak të pandemisë. Administratorët e kompnaisë kanë mohuar akuzat dhe kanë rrëfyer se nuk kanë lidhje me drogën e kapur që vinte nga Ekuadori bashkë me bananet e tyre. Megjithatë, hetimet e kryera nga SPAK dhe prokuroria e Durrësit, çuan në arrestimin e dy kushërinjve. Policia ka pasur informacion më herët që në një kontenier që ishte nisur nga porti i Guajakilit në Ekuador, fshihej kokaina. Droga ishte fshehur në tavanin e kontejnerit e ndarë në 200 pako të mbështjella me natriban dhe me kodet e mbishkruara si “më e mira”; “Vëlla” dhe foton e Pablo Escobar.

Top Channel/ Këtë vit më pak mjekë të rinj/ Vetëm 190 të rinj kanë nisur specializimet këtë vit
11/05 19:59
Top Channel/ Qeveria tërhiqet nga gjoba automatike për mjetet e pasiguruara
11/05 19:56
Top News – 300 mijë euro për të gjetur vrasësit/ Policia nën hetim krimin makabër në Greqi
11/05 19:54
Top News – Sulm në një shkollë në Rusi/ Fëmijë dhe mësues të vrarë në Kazan
11/05 18:44
Top News – ‘Basha vjedh votat në parti’/ Kulluri kritik me qëndrimet e Bashës, kërkon largim
11/05 18:30
Top News – Vetëdorëzohen 4 shokët e viktimës/ ‘5 maji’, miqtë e viktimës dhe autorit, në polici
11/05 18:26
Top News – ‘Ekspertiza e keqe të varros’/ Përplaset komisioni hetimor për ekspertët
11/05 17:52
Top News – 2 plumba në kokë pas ‘tradhtisë’/ Tiranë, vrasësi i adoleshentes në burg përjetë
11/05 17:22
Top News – Ekzekutimi mafioz i biznesmenit/ Vlorë, si vepron skuadra e vrasësve me pagesë
11/05 17:22
Top Channel/ BE për Ballkanin Perëndimor/ Rikthehet në agjendën e takimeve të ministrave të bllokut
11/05 16:10
Top News – ‘Mos vrisni nënën time!’ Protesta në elbasan për vrasjen e Liljana Bozos
11/05 15:59
Top News – Bulqizë, shpërthen gazi në minierë/ Të lënduar 6 minatorë, 1 dërgohet në Tiranë
11/05 15:56
Top News – Mashtruesit e kredive me letra false/ Operacioni ‘fraud 21’, 2 persona të arrestuar
11/05 15:56
Top News – Tabaku- Të rikthejmë demokracinë/ Nga janari u alookuan 125 mln euro për rindërtim
11/05 15:27
Top Channel/ Vret shokun në lojën me pistoletë, po festonin mes miqsh. Dorëzohet vrasësi
11/05 15:22
Top Channel/ Gazi asfikson minatorët/ Martanesh, tymi i një gjeneratori rrezikoi jetët e tyre
11/05 15:12
Top Channel/ Rregullat e reja për bitcoin/ Do vendosen licenca për konvertimin e kriptomonedhave
11/05 15:11
Top Channel/Protestë para gjykatës në Elbasan, kërkojnë drejtësi për gruan që u vra nga bashkëshorti
11/05 15:07
Top News – Publicisti dhe gazetari Agim Mato/ Sarandë, përcillet për në banesën e fundit
11/05 14:37
Top Channel/Asfiksimi i tre punëtorëve, pamjet nga miniera ku ndodhi çlirimi i gazit nga gjeneratori
11/05 14:19