Top News – Infektimet e reja/ Bien në Kosovë, rriten në Maqedoni
01/10/2020 19:19

Shifrat ditore të infektimeve me koronavirus në kosovë, prej disa ditësh janë në ulje me 43 raste të reja të raportuara nga instituti kombëtar i shëndetit publik të enjten. Ndërsa viktimat janë dy. Sipas informacioneve, gjithsej janë bërë 589 testime 24 orët e shkuara ndërkohë 123 pacientë janë shëruar. Rastet aktive në kosovë janë 1359 ndërkohë që totali i të infektuarve që nga fillimi i pandemisë ka shkuar në 15663. Prej tyre 13677 janë shëruar ndërsa 627 kanë humbur jetën. Në maqedoninë e veriut në anën tjetër, bilanci i 24 orëve të shkuara është 162 raste të reja, katër viktima dhe 109 të shëruar. Sipas institutit të shëndetit publik janë kryer gjithsej 1350 gjatë 24 orëve të kaluara. Qyteti i shkupit është ai që kontribuon në bilancin ditor me më shumë raste, 75 nga gjithsej 162 rastet pozitive ndërsa për sa i takon viktimave, raportohet se tre prej tyre janë nga shkupi dhe një nga qyteti i shtipit.

Top News – Mirëdita, Dobar Dan/ Festivali: Mes forcash policore!
22/10 22:05
Top News – Greqia, rekord rastesh/ Dy rajone vendosen në karantinë
21/10 22:01
Top News – `Çmendet` bilanci i covid/ Maqedonia e veriut, 12 vdekje
21/10 19:40
Top News – Organizatat ndërkombëtare/ Hoti-ne po i vazhdojmë përgatitjet
21/10 17:20
Top News – Maqedoni e Veriut/ Hyjnë në fuqi masat e reja
21/10 14:10
Top News – Tirana dhe Athina/ DW a do të arrihet më në fund ujdia
20/10 19:25
Top News – Zyrë në Beograd/ Hapi i ministrisë ruse të mbrojtjes
20/10 19:23
Top News – Mediat Greke, Haga/ Ok për ne, problem mbetet Turqia
20/10 19:18
Top News – 12 viktima nga Covid/ Maqedonia e Veriut, masa të forta
19/10 18:05
Top News – Zgjedhjet presidenciale/ Qipro e Veriut, fiton nacionalisti
19/10 14:36
Top News – Maqedonia e Veriut/ Covid, 10 viktima e 428 raste
18/10 20:10
Top News – Ekspertet për Lajcak/ `Presion vetëm Kosovës, jo Serbisë`
18/10 15:55
Vjeshtë ankthi në Greqi/ Specialistët: Rritet Transmetueshmëria e virusit
17/10 12:26
Top News – Maqedoni e Veriut/ Shtohen rastet por jo masat
17/10 02:02
Top News – Beograd, zyra e Kosovës: Asociacioni të krijohet menjëherë
16/10 15:28
Top News – Maqedonia e Veriut, “rekord” gjobash për maskën
16/10 11:23
Top News – Lajçak në Serbi/ Asosacioni duhet të krijohet
15/10 21:41
Top News – Maqedoni e veriut/ Tjetër rekord, 535 raste të reja
15/10 21:24
Top News – Pandemia në Shkup/ Parlamenti mund të punojë online
15/10 11:09
500 vite burg për Agimin e Artë/ Gjykata jep dënimin për 57 të akuzuar
15/10 01:16