Top News – Hetimi i FIFA për merkaton / Në janar, rekord transferimesh, 4728 lojtarë e lojtare
09/02/2023 14:14

Muaji janar ka regjistruar një numër rekord transferimesh të futbollistëve dhe futbollisteve në botë. Kjo është ajo që zbulohet nga raporti i International Transfer Snapshot i publikuar nga FIFA sipas të cilit në janar klubet kanë shpenzuar 1.57 miliardë dollarë ku padyshim janë anglezët që kryesojnë me 50% të totalit të transferimeve. Sipas këtij raporti 4378 transferime ndërkombëtare janë kryer vetëm në futbollin e meshkujve në sesionin e merkatos së janarit të këtij viti dhe kjo shifër përbën një rekord historik që nga momenti kur filloi të aplikohej Transfer Matching System në 2010. edhe shpenzimet totale të klubeve janë në nivele rekord teksa në janar janë investuar 1.57 miliardë dollarë, rreth 230 milionë më shumë në krahasim me rekordin e mëparshëm të vendosur në 2018.

Top News – Dinamo triumfon mes tensionit, tifozët e Flamurtarit protestojnë para stadiumit
20/03 22:19
Top News – Trajner i ri, shtëpi e re, Shqipëria nis përgatitjet për ndeshjen me Poloninë
20/03 20:50
Top News – Cikalleshi: Lideri i mirë e tregon veten me vepra, ndaj Polonisë për rezultat pozitiv
20/03 20:27
Top News – Asani: Kombëtaren e kam ëndërruar, jap maksimumin në fushë
20/03 20:26
Top News – Momente gazmore/ Sylvinho sparkatë Abrashit, por hakmerret Cikalleshi
20/03 20:19
Top Channel/ Kombëtarja me shumë mungesa, nis stërvitjen për ndeshjen kundër Polonisë
20/03 19:27
Top Channel/ Ndeshja me Poloninë,kombëtarja nis përgatitjet nën drejtimin e trajnerit të ri Sylvinho
20/03 17:26
Top Channel/ Ndeshja me Poloninë, kombëtarja nis përgatitjet
20/03 17:25
Top Channel/ Ndeshja me Poloninë, kombëtarja nis stërvitjen
20/03 17:25
Top Channel/ Kombëtarja nis stërvitjen/ Përgatitjet për ndeshjen me Poloninë
20/03 15:30
Top News- Dani Alves hyn në grevë urie, pasi bashkëshortja i kërkoi divorcin
19/03 16:28
Top Channel – Sylvinho: Lojtarët janë në gjendje të luajnë me çdo lloj skeme
18/03 16:03
Top Channel – Sylvinho: Do të luftojmë për çdo pikë nëse duam ta arrijmë kualifikimin
18/03 16:02
Top Channel – Sylvinho: E rëndësishme të shohim një ekip 100% shqiptar, lojtarët të japin maksimumin
18/03 16:01
Top Channel/ Sylvinho prezanton ekipin/ Braziliani ka parë 70 lojtarë për të ndërtuar ekipin
18/03 15:46
Top Channel / Nelson Hysa rikonfirmohet kampion/ Boksierët shqiptarë ja dolën
18/03 15:29
Top News – Sylvinho shpjegon zgjedhjet: Kemi ndjekur 70 lojtarë, marrim pikë në Poloni
18/03 14:23
Top Channel/ Partizani fitues i ligës unike! Garat u mbajtën mes ekipeve të Kosovës e Shqipërisë
17/03 15:56
Top Channel/ “Grushti i hekurt” bashkon boksierët shqiptarë sot/ Transmetohet nga Digitalb
17/03 12:43
Top News – Dy emra të rinj dhe një futbollist i Superiores, Sylvinho ndan mendjen për listën
16/03 22:15